.

.

Kwanzaa Sankofa2 Прослава Сет Изработени во Гана

Kwanzaa Sankofa2 Прослава Сет Изработени во Гана

DEN 765.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Сите клучни состојки за да го прослават Kwanzaa во стил.Сет вклучува Kinara, шоља, Сет од 7 свеќи , мат и информации лист.Свеќи 12"Х. Sankofa симбол ја отсликува гордост во историјата и културата.Наместете се убаво се намали завиткани за својата погодност.Рачно изработени Kwanzaa candleholder.Рачно резбани во Гана.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата