.

.

ХОБИ НА КРАЛЕВИТЕ СССР Советската ЕРА Глеѓ ИГЛИ, ИГЛИ за Ранци, Значки, БРОШЕВИ, Копче за ИГЛИ, Студената ВОЈНА ADN Комунизмот CCCP

ХОБИ НА КРАЛЕВИТЕ СССР Советската ЕРА Глеѓ ИГЛИ, ИГЛИ за Ранци, Значки, БРОШЕВИ, Копче за ИГЛИ, Студената ВОЈНА

DEN 419.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

20 ОРИГИНАЛНИ МЕШАНИ ИГЛИЧКИ И ЗНАЧКИ ОД СОВЕТСКАТА ЕРА.Најчесто игли се направени во СТУДЕНАТА ВОЈНА период од Пост - Советскиот Сојуз земји : Ерменија, Азербејџан, Belorussia (Белорусија), Естонија, Грузија, Казахстан, Kirghizia (Киргистан), Латвија, Литванија, Молдавија (Молдавија), Русија, Tadzhikistan (Таџикистан), Туркменистан, Украина и Узбекистан.Можете да најдете исто така, иглички од другите европските земји, на пример : Германија, Полска, Чехословачка.СОВЕТСКИОТ СОЈУЗ ИГЛИЧКИ БЕА ИЗДАДЕНИ ЗА РАЗЛИЧНИ ТЕМИ : војската, спортот, политиката, празници, Советската пропаганда, Ленин, животни, флора, фауна, деца, туризам, олимписките Игри, цртани филмови, градови, автомобили, простор, и други.Ве молиме имајте предвид, се меша ќе имаат многу повторувачки игли, особено во пост-советскиот градови.БЕЗ ИСКЛУЧИТЕЛНО ИСТРОШЕНИ ИГЛИЧКИ!Игли се користи за многу години и може да се нечистотија, гребнатини, траги од наочари, поправка марки.СЕКОЈ ВИСТИНСКИ КОМУНИЗАМ КОЛЕКТОР МОРА ДА ГИ ИМААТ ОВИЕ ИГЛИ ОД СОВЕТСКАТА ЕРА!Ова е совршен подарок за историја колектори кои сакаат да го решите обоени значки од железната завеса на Советскиот Сојуз.Уникатна декорација - игли за ранци.СССР ГЛЕЃ ЗНАЧКИ СЕ НАМАЛУВА СЕКОЈ ДЕН.НЕ ГУБИТЕ ВАШАТА ШАНСА ДА СЕ ДОБИЕ КОЛЕКЦИОНЕРСКИ ИГЛИ, ЗНАЧКИ, БРОШЕВИ ОД СТУДЕНАТА ВОЈНА.Оригиналниот КОРИСТАТ игли, значки, брошеви од ерата на Советскиот Сојуз.Најчесто игли со градови, во различни услови, форми и големини.Емајлот игли се користи за век и може да има нечистотија, гребнатини и други знаци на носење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата