.

.

SVL 2023698 Диференцијални Прстен и Крило Опрема Поставена за ГМ 8.5, 3.23 Сооднос

SVL 2023698 Диференцијални Прстен и Крило Опрема Поставена за ГМ 8.5, 3.23 Сооднос

DEN 4367.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

За ГМ 8.5" апликации.Сооднос : 3.23. Забот Шема : 42-13. 30-Spline 10-Гром.Прстен Опрема : 8.5" Назабена Окно : 1.625".Се смета за SVL прстен и крило gearing да ја испорача идеалниот спој на покриеност, перформанси и вредност за вашето возило.SVL gearing е конструиран за сите има и ликвидност, како и процесите кои одат во производство SVL gearing го направи сите разликата.Процесот на производство започнува со компјутерски генерирани опрема преглед, а потоа gearing е фалсификувани од легиран челик за оптимална цврстина.Брзини се намали со голема точност да се обезбеди менаџирање можно возење, и компјутерски контролирана топлина лекување резултати во дополнителна отпорност на абење.Во завршна фаза на процесот, прстен опрема е споени на предни тркала преку опрема lapping, која обезбедува идеално meshing на gearing.SVL прстен и крило gearing е конструиран за да ги задоволат барањата на cid), со делови кои се поддржани од страна на шест-месечно, 50,000-миле гаранција.И со сите-го прави покриеност, може да го најде вистинскиот и крило сооднос за вашето возило.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата