.

.

Carhartt Мажите A118-4 ладното време Волна Мешавина Екипажот Чорапи (Пакување од 4)

Carhartt Мажите A118-4 ладното време Волна Мешавина Екипажот Чорапи (Пакување од 4)

DEN 1488.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

41% Акрил, 36% Полиестер, 14% Најлон, 8% Волна, 1% Spandex.Увезени.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Fast Dry технологија фитили далеку пот и се бори со мириси.Целосна перница footbed за дополнителна удобност и ефикасност.Волна мешавина природно го регулира температурата да се задржи на нозе топло во зима.Армирано-предиво во петицата и пети за зголемување на издржливост.Конструиран лак поддршка за целосна движење за поддршка и стабилност. 44% полиестер / 23% акрил / 22% најлон / 9% волна / 2% spandex.Fast Dry технологија фитили пот и се бори со мириси.Засилен пета и пети помогне да се заштитат против плускавци.Зајакнат лак и spandex додадете стабилност и го држи sock во место.Топ должина : 7.5".Направени со пот-wicking волна мешавина, овие целосно cushioned екипажот чорапи се направена со работниот човек во умот.Ќе ви се допадне топлина и заштита на овие машки чорапи изграден за да ви помогне да outwork сите нив.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата