.

.

DC 5/12V 1 Канал Цврста Состојба Реле Модул со Осигурач Високо Ниво Активирањето 250VAC 2A Мини Цврста Состојба Реле Модул за Индустриски Контроли(12V)

DC 5/12V 1 Канал Цврста Состојба Реле Модул со Осигурач Високо Ниво Активирањето 250VAC 2A Мини Цврста Состојба

DEN 222.96

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Високо Ниво Активирањето】 : Нашата DC 5/12 V 1 канал цврста состојба реле модул со осигурач усвојува високо ниво сигнал активира режимот, ова високо ниво сигнал активира режимот е нормално да се појави во цврста состојба реле модули.И нашите 1 канал цврста состојба реле модул може да биде идеален избор. 【Одлична Компоненти】 : Ова високо ниво активирањето 250 VAC 2 A мини цврста состојба реле модул усвојува високо квалитетни електронски компоненти, која има стабилни перформанси.Корисниците може да бидат сигурни да ги користат и да работат без грижи. 【Висока Чувствителност】 : Оваа мини 1 канал цврста состојба реле модул поседува висока чувствителност, и ниска контрола на власта.И ова високо ниво активирањето цврста состојба реле модул може да ги задоволи сите основни потреби на корисниците.Можете да верувам дека ова цврста состојба реле модул. 【Анти-мешање Способност】 : Нашата DC 5/12 V цврста состојба модул со осигурувачот има способност за брзо префрлување, и оваа цврста состојба реле модул, исто така, има силна анти-мешање способност.Ова високо ниво активирањето на РБС модул поседува долго сервисирање на живот. 【Спецификации】 : напон : DC 5 V/12 V (Изборен) Активирањето на владата : Високо ниво повлекуваат Чкрапалото напон : -3.3-5 V : Високо ниво на државата, реле НА -0-2.5 V : Ниско ниво на држава, реле ИСКЛУЧИТЕ Оптоварување напон : 250 VAC Оптоварување струја : 2 A Max работат на струјата : 13.8 ма Модул живот : 10 милиони пати Тежина : Околу. 12. Карактеристики : Високо ниво сигнал активира режимот.Усвојување на високо квалитетни електронски компоненти, стабилни перформанси.Висока чувствителност, ниска контрола на власта.Брзо да се префрлате, силни анти-мешање способност.Со осигурач за да се обезбеди безбедно користење на овој модул.Спецификација : напон : DC 5 V/12 V (Изборен) Активирањето на владата : Високо ниво повлекуваат Чкрапалото напон : -3.3-5 V : Високо ниво на државата, реле НА -0-2.5 V : Ниско ниво на држава, реле ИСКЛУЧИТЕ Оптоварување напон : 250 VAC Оптоварување струја : 2 A Max работат на струјата : 13.8 ма Модул живот : 10 милиони пати Тежина : Околу. 12g Пакет листа : 1 * Цврста Состојба Реле Модул.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата