.

.

SainSmart TPU Филамент 1.75 mm, 0.25 KG (Црна+Сина)

SainSmart TPU Филамент 1.75 mm, 0.25 KG (Црна+Сина)

DEN 1356.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Она што ќе добиете : Sain Smart Флексибилни TPU Филамент 0.25 KG × 2 : Црна+Сина.Филамент Дијаметар : 1.75 mm; Брегот Цврстина : 95НА законот; Димензионални Точност +/- 0.05 mm; 0.25 kg (приближно 0.55 кг) по гајтанот; Vacuumed запечатени со desiccant; се Препорачува екструдер температура : 200 - 220°C; се Препорачува платформа температура : 40 - 65°C. TPU (Термопластични Полиуретан) е подкласа на термопластични кој отпечатоци силна делови кои се, исто така, флексибилни.Компатибилен со сите FDM принтери на пазарот кои ја прифати 1.75 mm вжарено; Вклучувајќи Prusa i11, Monoprice Maker Select, Sain Smart x Creality, и други Rep Rap принтери.Одлична за различни проекти, како што се чевли табани, види бендови, телефон случаи, летало делови и повеќе.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата