.

.

SETSCZY Дигитални Растворен Кислород Метар Преносни Растворен Кислород Пенкало Квалитетот на Водата Тестер на Растворен Кислород Детектор

SETSCZY Дигитални Растворен Кислород Метар Преносни Растворен Кислород Пенкало Квалитетот на Водата Тестер

DEN 4583.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Тоа е погоден за слатководни aquaculture, seawater aquaculture, базени, пијалаци фабрики, третман на отпадни води растенија и лаборатории.Тестер може да биде поделен на два дела : на сензорот и електронско единица.На сензорот донесува растворен кислород electrode обложени со polarographic филм.Електронска единица се состои од високо интегрирани кола.Со автоматска температурна компензација функција, температурата на решение може да биде автоматски да се компензира 0 до 40 ° C, и се мери вредноста е точна и стабилна.Тестер усвојува dot matrix LCD цифрен екран, што може да прикаже растворен кислород вредноста и температурата.Чувствителни одговор, брз одговор време, брзо мерење.Пренослив, лесен за носење, погодно за чување и носат.Технички карактеристики : Dot matrix позадинско осветлување на LCD екранот, автоматска температурна компензација, брз одговор време, лесно да се носат (како морска вода и свежа вода може да се користи) растворен кислород electrode (polarographic филм тип)Главни Карактеристики : Мерен опсег : Растворен кислород : (0.0~20.0)mg/LTemperature : (0~40)°CDissolved кислород : ±0.01 mg/LTemperature : ±1°CResidual струја : не повеќе од 0.15 mg/LResponse време : не повеќе од 30 години (90% одговор на 20°C)Опсег на автоматска температурна компензација : (0~40)°Ц1.5 V копчето батеријата*4 Dimensions (mm) : ±40×185 (со исклучок на електроди)Тежина : 88 grams Including пакување големина : 300*220*110 тежина 640g Packing List : Host *1 One метар жица растворен кислород electrode мембрана капак *3 Empty шише резервни *1 Manual *1.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата