.

.

GSC Меѓународни 2004-2 Поврзување Цевка со Y-Стакло во Облик на Цевка Конектор, 3/8 (10мм) Арм Должина

GSC Меѓународни 2004-2 Поврзување Цевка со Y-Стакло во Облик на Цевка Конектор, 3/8 (10мм) Арм Должина

DEN 275.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Т-облик црево приклучок за поврзување три должини на лабораторија цевки (се продава одделно).Стакло изградба.Црево barb обезбедува сит се вклопуваат. 3/8" (10мм) арм должина.Пакет на еден.Наука производи се вклучат применета математика и наука принципи во училница и homeschool-базирани проекти.Наставниците во пред-К, основно и средно училници употреба наука колекции и производи заедно со наука, технологија, инженерство и математика (МАТИЧНИ) наставна програма да се демонстрира МАТИЧНИ концепти и реалниот свет на апликации преку рацете на активности.Наука проектите опфаќаат широк спектар на активности, како што се практични експерименти во областа на инженерството, аеронаутика, роботика, енергија, хемија, физика, биологија и геологија.GSC Меѓународни дистрибуира наука материјали и лабораториски материјали.Компанијата, основана во 1993 година, е со седиште во Nixa, Мисури.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата