.

.

WM8960 Стерео Аудио КОДЕК Модул со Звучници, Игра/Снимање Поддршка Стерео Кодирање/Декодирање и Звук,и Тоа може Директно да се Вози Јазик да се Игра на Музика

WM8960 Стерео Аудио КОДЕК Модул со Звучници, Игра/Снимање Поддршка Стерео Кодирање/Декодирање и Звук,и Тоа

DEN 479.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Овој комплет вклучува WM8960 Аудио Одбор x1 и 8Ω 5 W Говорникот x1. Интегрира високо-квалитетни MEMS силикон Микрофон, поддржува звук.Одборот стандарден 3.5 mm 4-сегмент слушалка џек, им овозможува на звук преку надворешни слушалки со Микрофон.Одборот dual-канал собраниски интерфејс, директно дискови јазик.Поддржува заеднички аудио земање стапки, како што се 8/11.025/22.05/44.1/48 KHz, итн.Поддржува звучни ефекти, како што се стерео, 3 D околината, итн.Доаѓа со развој на ресурси и прирачник (STM32 примери за играње, на снимањето).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата