.

.

Oakley Деца' Oj9003 Турбина Xs Правоаголна Очила За Сонце

Oakley Деца' Oj9003 Турбина Xs Правоаголна Очила За Сонце

DEN 4344.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Направен во САД.Пластична рамка.Пластични леќи.Поларизирана.УВ Заштита Слој на кожата.Леќа ширина : 58 милиметри.Мост : 15 милиметри.Рака : 128 милиметри.СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ : Oakley Младите очила за сонце се намалени надолу за да одговара на деца или луѓе со помали лица.OAKLEY PRIZM ЦРНА ПОЛАРИЗИРАНИ ЛЕЌИ : Овие Prizm објективи се наменети за подобрување на бојата, контрастот и детали - доаѓање во опсег на боја нијанси за да одговара на било каков стил на изглед.Сива нијанса на овие леќи да ја направат совршена да ја користите кога се има силна сончева светлина или засилена светлината која се рефлектира вода или снег.ПАТЕНТИРАНА ВИСОКА ДЕФИНИЦИЈА ОПТИКА (HDO) : Oakley е висока дефиниција оптика обезбедуваат супериорен оптички јасност и жилет-остри визија на секој агол, како и јасност и заштита од влијанија и UV светлина, филтрирање 100% од УВА, UVB, UVC, и штетната сина светлина до 400mm.ПОСЕТА НА OAKLEY БРЕНД ПРОДАВНИЦА : Кликнете на Oakley линкот погоре за да продавница целиот Oakley колекција.Објектот облик : Правоаголни.Oakley Турбина XS очила за сонце се намалени долу верзија на оригиналниот Турбина со цел да се вклопи млади лица.Наменета за активни деца, на Oakley Турбина XS очила за сонце мора меѓусебно икони и Unobtainium inset зони за сигурни-зафат .На Oakley Турбина XS очила за сонце функција на лесен, удобен O Прашање рамка со правоаголна леќи што ги прави совршен очила за сонце за активни момчиња кои вредност перформанси и стил.Oakley е Три Точки се Вклопи во системот обезбедува прецизни оптички усогласување на олеснување на притисокот и непријатност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата