.

.

Тешко да се Најде Fastener 014973192648 Нерѓосувачки Филипс Tapcon, 1/4 x 1-3/4-Инчен, 50-Парче

Тешко да се Најде Fastener 014973192648 Нерѓосувачки Филипс Tapcon, 1/4 x 1-3/4-Инчен, 50-Парче

DEN 959.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Дијаметар : 1/4".Должина : 1-3/4 инчи.Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Глава Стил : Рамна (Филипс).Вежба Големина : 3/16 инчи.Ние акции широк спектар на сврзувачки елементи идеален за многу апликации arround на домот, на фарма, бизнис, automotives, и во индустријата.Повеќето од нашите сврзувачки елементи има светлина цинк позлата над челик даваат повеќе рѓа отпорни finsh.Ние, исто така, го продаде обложени и нерѓосувачки производи за дополнителни рѓа отпор.Ние акции многу оценки на сврзувачки елементи кои се движат од ниско јаглероден челик за поставување за да ги закорави, топлина третираат челик.Не сите сврзувачки елементи се применливи за сите апликации, па се одредени да ги тестираат thouroughly и да добијат мислење од лиценциран зграда или уверение за градење или структурни инженер пред потпирајќи се на овие сврзувачки елементи и за било ситуации каде што неуспехот ќе предизвика штета на имотот или личност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата