.

.

uxcell a14071100ux1100 WXD3-13 2.2 К Ohm 2W 4-Pin Терминали 10-Свиок Жица Рана Potentiometer, 5 Парче

uxcell a14071100ux1100 WXD3-13 2.2 К Ohm 2W 4-Pin Терминали 10-Свиок Жица Рана Potentiometer, 5 Парче

DEN 374.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Име на производ : Жица Рана Potentiometer;Модел : WXD3-13;Број на Сврти : 10. Технологија : Жица Рана;Терминалот Број : 4;Номинална Моќност : 2 W. Отпор Вредност : 2.2 К Ohm;Толеранција : +/-5%;Големината на Телото : 38 x 20mm / 1.2" x 0.8"(L * D).Завртка Тема Кол. : 8mm / 0.31";Бунари со Дијаметар : 4mm / 0.16";Вкупна Должина : 58mm/ 2.3".Боја : Сина, Црна;Тежина : 113g;Пакет Содржина : 5 x Жица Рана Potentiometer. 2 W номинална моќност, 2.2 К ohm отпор, 5% толеранција, 10 претвори potentiometer.Примена : жица рана potentiometer, подесување на тајмерот, брзина, температура.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата