.

.

Julbo Loopin II Бебе очила за сонце, Црвена/Сина, Spectron 3 СП Сина Леќа, 12-24 Месеци

Julbo Loopin II Бебе очила за сонце, Црвена/Сина, Spectron 3 СП Сина Леќа, 12-24 Месеци

DEN 239.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Пластични/Гума рамка.Пластични леќи.Огледало Слој на кожата.Леќа ширина : 41 милиметри.Леќа висина : 30 милиметри.Мост : 8 милиметри.Рака : 110 милиметри.УПОТРЕБА СЛУЧАЈ : Дизајниран за секојдневна облека за доенчиња и мали години (возраст 12-24 месеци) да ги заштити нивните нежни очи од сонце е штетно зраци.SPECTRON 4/ПОЛИКАРБОНАТ ЛЕЌИ : Ова е категорија 4 леќа со VLT стапка од 5%, тоа обезбедува најголем заштита од сонце.Тоа ги штити против УВА, Б и В зраци.Објективот има флеш крај и да го применува огледало ефект да се заштити нежни очи.ФЛЕКСИБИЛНОСТ : Реверзибилна рамки и не шарки им овозможи на децата да носат нив или пат.ОДГОВАРА : Ергономски профил обезбедува добра контрола врз лицето и главата.Екстра рамен еластична рака држи очила цврсто во место.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : Julbo помина повеќе од 125 години градење на квалитет, перформанси производи и стои зад нив 100% .Julbo гаранции сите очила за сонце и очила за оригиналниот сопственик против производствени дефекти на животниот век на производот.Набљудување, слушање, споделување на датотеки, иновациите и неверојатно : од нашата фондација од Жил Baud во 1888 година, овие вредности се секогаш биле дел од нашето семејство на бизнис.Уживање во многу блиска врска со нашите спортисти и корисниците, ние дизајн на производи да се задоволат реалните потреби и донесе поголем комфор и удобност за секојдневниот живот.Без разлика дали на краевите на земјата или на крајот на улицата.Криви храмови : Ергономски профил за добра потпора на лицето и главата.Реверзибилна рамка : Симетрични рамки, така што децата можат да носат им било начин round Supplied со екстра рамен еластична рака : Држи очила цврсто на мали лица и да престане да ги изгубат.Wraparound широк облик : Wraparound профил комбинирање на заштита и добра визија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата