.

.

Магнет Експерт 50 x 25 x 10мм Y30BH Феритни Магнет [1.97 x 0.98 x 0.39], 3.6 kg Повлече [7.9 lbs], 2 парчиња

Магнет Експерт 50 x 25 x 10мм Y30BH Феритни Магнет [1.97 x 0.98 x 0.39], 3.6 kg Повлече [7.9 lbs], 2 парчиња

DEN 211.92

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Пакување од 2. 50mm [1. 97"] x 25мм [0. 98"] x 10мм [0. 39"].Секој магнет е северна и јужна столбови се на спротивните 50mm [1. 97"] x 25мм [0. 98"] правоаголна лица.Секој магнет може да поддржуваат челик тежина до 3. 6kg [7. 9 кг.] вертикално од магнетни лице кога во рамна контакт со лесна челик површина на еднаква дебелина.Отпорни на demagnetization и корозија, без никакви дополнителни слој.Пакување од 2. 50mm [1. 97"] x 25мм [0. 98"] x 10мм [0. 39"].Секој магнет е северна и јужна столбови се на спротивните 50mm [1. 97"] x 25мм [0. 98"] правоаголна лица.Секој магнет може да поддржуваат челик тежина до 3. 6kg [7. 9 кг.] вертикално од магнетни лице кога во рамна контакт со лесна челик површина на еднаква дебелина.Отпорни на demagnetization и корозија, без никакви дополнителни слој.Исто така познат како керамички магнети, феритни магнети да понуди одлична вредност за парите, кога се повлече сила не е најважниот фактор.Тие имаат висока отпорност на корозија и demagnetization, може да работи на температури до 180 целзиусови степени [356°F] и најчесто се користат во експерименти, транспортни системи, прекинувачи, звучници и занаети.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ предвид – Сите кралскиот мерења [Инчи (") и Килограми (lb.)] се заокружени конверзии од метрички [Милиметри (mm) и Килограми (кг)] производство мерења и треба да се користи како предвидувањата секогаш произведуваат само.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата