.

.

CMT 838.380.11 Roundover Малку, 1/4-Инчен месо тело, 1/2-Инчен Радиус, Карбид-Падна

CMT 838.380.11 Roundover Малку, 1/4-Инчен месо тело, 1/2-Инчен Радиус, Карбид-Падна

DEN 1132.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

1-1/2-Инчен Дијаметар, 3/4-Инчен Сечење Должина, 2-25/64-Инчен Целокупната Должина.Анти-провизиите дизајн, Не-Стап Портокал Shield Слој, Опремени со лого.Произведува одреден заоблени профил, завршуваа со елегантен лежиште на врвот.За едноставни задачи како олеснување остри агли.Исто така, за посложени работни места, како и правење капка лист маси, спарен со CMT залив малку.Опис на производот Ова малку ви обезбедува со одредена заоблени профил, завршуваа со елегантен лежиште на врвот.Користете ја оваа алатка за едноставни задачи како што е олеснување на остри агли или за посложени работни места како што се прави капка лист маси, кога се користи во комбинација со CMT залив малку кој исто радиус.Опремен со лого за лесно образец работа, ова малку карактеристики супер-сила супериорен челик тело, Не-Стап Портокал Shield Слој и сечење на рабови направени од Sinter Hip Hi-Густина Индустриски Хром Карбид за долго-траен перформанси.По полагање на испитот се врши со Дрво Списание, CMT портокал битови се оценети првиот целокупната рутер битови во споредба со другите брендови.Од Производителот Овие разноврсна битови се секогаш во побарувачката на едноставни чисти линии на мазна roundover раб може да се користи во широк спектар на апликации од слика рамки на маса и контра блузи.Достапни во 1/2 и 1/4 месо тело.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата