.

.

Gobe 52mm УВ Филтер Леќа (3Peak)

Gobe 52mm УВ Филтер Леќа (3Peak)

DEN 720.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .GOBE Е СЕГА URTH Ние го променивме нашето име за подобро да се одрази на она што ние работиме за да се заштитат.Да се најде еквивалент Urth производ, барај код B088 C317 KY.ПРОФЕСИОНАЛНИ ОСТРИНАТА Премиум германски SCHOTT B270 оптичко стакло создавање најостро слики, а во исто време намалување на магла и заштита на вашиот објектив.GOBE 3 PEAK Направени за професионални леќи & telephoto леќи. 16-слој нано-слој за неутрална боја за рамнотежа, намалување на леќа flare, отстранување на ghosting, и заштита од гребнатини, нечистотија, и валкано.Поддржани од страна на нашите доживотна гаранција.НЕ VIGNETTING Свесно дизајниран трајни magnalium венчиња се двојно-навој за редење и тенок профил за да се избегне vignetting.ЗАШТИТЕТЕ го ВАШИОТ ОБЈЕКТИВ УВ филтри за заштита на вашите леќи, без да влијаат на изложеноста settings.Имајте на УВ на вашите леќи за да ги заштити против опасностите на честа употреба – нечистотија, вода и гребење.Заштитете го вашиот леќи од елементарен опасности на отворено фотографија и отсечени УВ сјајот за поостри слики.Се препорачува за telephoto леќи.Имаме едноставно визија со голема цел.Ние сакаме сите да поминуваат повеќе време во природа со камера во своите раце.Природата носи најдоброто во човештвото.Тоа ги смирува умот, инспирира душата, и исцелува на срце – тоа е нашата единствена најголема инспирација и ние сакаме да ни се придружат во борбата за да го заштити.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата