.

.

Urth 49mm УВ Филтер Леќа

Urth 49mm УВ Филтер Леќа

DEN 672.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ПООСТРИ СЛИКИ Urth УВ Филтер за намалување на ултравиолетова светлина за поостри, појасни слики.Поддржани од страна на нашите доживотна гаранција.ПРЕМИУМ СТАКЛО Уживаат во подобра светлина, намалена леќа светкаат и ghosting со нашите 8-слој нано-обложена Јапонски AGC стакло.НАМАЛУВАЊЕ HAZE Отстрани атмосферски магла и нејзините сина боја екипа за повистинито бои и поостри детали.ПОДОБРА ЗАШТИТА на Нашите нано-облога ги штити од оштетување од гребнатини, нечистотија, и масло.РАСТЕНИЈАТА 5 ДРВЈА Оваа Urth филтер средства локалните заедници на растенијата 5 дрвја во областите погодени од уништувањето на шумите.Нашата визија е да ви помогне да поминат повеќе време во природа со камера.Ние веруваме фотографија игра важна улога во глобалната конзервација движење.Тоа ни помага да ги набљудуваме природата, ја ценат нејзината убавина, и заштита на нашата најголема инспирација.Тоа е причината зошто ние сакаме да поминуваат повеќе време во природа со камера.Свесен дизајн, позитивно влијание.Нашата мисија е да му покажеме на светот дека бизнис може да биде моќна сила за конзервација.Ние сме постојано подобрување на нашите производи и понатаму да се намали нашето влијание.И нашето позитивно влијание иницијативи фонд на локалните заедници да revitalise оштетени екосистеми со садење на 5 дрвја со секој производ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата