.

.

CandleRay Tabletop Внатрешна/Надворешна Ventless Етанол Камин Нерѓосувачки Челик, Вклучувајќи Гориво и Дополнителен Комплет

CandleRay Tabletop Внатрешна/Надворешна Ventless Етанол Камин Нерѓосувачки Челик, Вклучувајќи Гориво и Дополнителен

DEN 2277.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Пакетот Вклучува - Камин Тело, Гориво Resevoir Капак, Режач Рачка, Инка, Ethana Гориво, Натпревари и Инструкции.Калено Стакло и Нерѓосувачки Челик Ventless Камин.Мерења - 14"W x 11"H x 5", D. Вистински пламените јазици кои произведуваат топлина и на пошироката околина.Изгореници без чад, мирис, нетоксичен, не-загадувачките, не soot или пепел да се исчисти.Овој нов супер шик Камин носи амбиент на оган за мали простори.Својот елегантен калено стакло од напред и од назад и нерѓосувачки челик гориво режач може да се стави на било стабилна површина – маса на врвот, стои, на подот или во внатрешноста не-функционира камин за конечно да ви овозможи да се види на убава танцување пламени на оган, каде што претходно не можеше.Својата јасна стакло дизајн ви овозможува да ги видите танцување пламен од секој агол, па може да се стави речиси насекаде во соба и да биде во можност да уживате во амбиент создаден од страна на вистински оган.Таа користи течни био-етанол за гориво и дава на не пушат, soot, пепел или пепел.Без инсталација, електрична или гас конекција.Неговата релативно мала големина го прави погоден за ставање во голем број на места и тоа е многу лесно да се движи од едно место до друго.Се препорачува Гориво : КОРИСТЕТЕ САМО течност-био-етанол за гориво за ventless камини.Никогаш не се замена друг гориво.ПРЕДУПРЕДУВАЊА : НЕ дозволувајте деца или домашни миленици во близина на каминот кога гори.НИКОГАШ не се ОТВОРИ ГОРИВО ШИШЕ во БЛИЗИНА на ОТВОРЕН ПЛАМЕН или да ја напуштат uncapped во близина на пламен или на било кој друг палење извор.ИСЧИСТИ БИЛО ГОРИВО КОЕ МОЖЕ да СЕ ИСТУРИ и бидете сигурни дека било која површина влага од spillage е нема, или има испарува пред осветлување.НИКОГАШ НЕ РЕФИЛ НА ГОРИВО ВО РЕЗЕРВОАРОТ ДОДЕКА ПЛАМЕН Е ГОРЕЊЕ ИЛИ ЕДИНИЦА Е ЖЕШКО.Бидете сигурни гориво во резервоарот има излади најмалку 15 минути пред да се обидете да додадете повеќе гориво.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата