.

.

Глава Зголемувачот Очила, Раководител Планината Зголемена Очила со Лесни за Читање на Професионални Headband Зголемувачот Рацете Слободни за Jewelers, Занаети, Види, Коло

Глава Зголемувачот Очила, Раководител Планината Зголемена Очила со Лесни за Читање на Професионални Headband

DEN 383.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Најдобри Читање Asist За СИТЕ возрасни】На прилагодливи слушалки зголемувачот со јасна перспектива за постарите, хобисти и професионалци. 【5 Групи на Леќи За СИТЕ Задача】На 1 X да X 2.5 зголемена очила се идеални за читање и ослободување(двете раце нагоре) како шиење и плетење.3.5 X објектив е идеален за close-up прозорци како моделирање, поправка. 【Хуманизирано Дизајн За Носење на Удобност】Удобно eyeglass рамки за побезбедна одговара.Како да го носи методи, можете да го носат со стаклени нозе, или промена на еластична бенд, наместо на нозе. 【Разноврсна за дом, канцеларија или работилница】Преносни и доволно силна за да ги носи насекаде.Долги-трајни изградба и здрав рамка може да се земе насекаде и секогаш да го чуваат вашето срце и еден начин за сродна душа со нон-стоп читање. 【Зголемување & осветлување】Со енергија LED изграден во рамка.Опис : НАЈНОВИОТ ДОДАТОК ЗА ЦЕЛОСНО да се ослободи ВАШИОТ РАЦЕ!Карактеристики : 【Најдобри Читање Asist За СИТЕ возрасни】На прилагодливи слушалки зголемувачот со јасна перспектива за постарите, хобисти и професионалци. 【5 Групи на Леќи За СИТЕ Задача】 На 1 X да X 2.5 зголемена очила се идеални за читање и ослободување(двете раце нагоре) како шиење и плетење.3.5 X објектив е идеален за close-up прозорци како моделирање, поправка. 【Хуманизирано Дизајн За Носење на Удобност】 Удобно eyeglass рамки за побезбедна одговара.Како да го носи методи, можете да го носат со стаклени нозе, или промена на еластична бенд, наместо на нозе.И двата начини се дизајнирани за да направи да се чувствувате soothed и утеши, не падне, со намален притисок на носот и замор ослободени 【Разноврсна за дом, канцеларија или работилница】 Преносни и доволно силна за да ги носи насекаде.Долги-трајни изградба и здрав рамка може да се земе насекаде и секогаш да го чуваат вашето срце и еден начин за сродна душа со нон-стоп читање 【Зголемување & осветлување】 Со енергија LED изграден во рамка.Спецификација : Производ Материјал : акрилик леќи + ABS + метал лупа Големина : 95 * 42mm Рамки Големина : 222mm * 145mm * 65mm Една леќа леќа magnifications : 1.0 Х, 1.5 X, 2.0 X, X 2.5, 3.5 X Поле на Гледање : 555mm (1.0 X), 381mm (1.5 X), 278mm (2.0 X), 183mm (X 2.5), 156mm (3.5 X) Батерија : 3 * AAA (Не се вклучени) Забелешка : Ве молиме овозможи мала 1-3cm разликата се должи на прирачник за мерење и малку боја на варијација за различни екранот поставување.Пакет Содржи : 1 * Читање Eyeglass 5 * Акрилна леќи : 1.0 Х, 1.5 X, 2.0 X, X 2.5, 3.5 X 1 * очила за чување 1 * Еластична Бенд.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата