.

.

Топла Фолија Печат на Хартија со 1.2 x 400ft, Топла Фолија Печат на Хартија за Бронзирање на Кожа Машина СТП преносот на Топлината Елоксирани Позлатени Хартија DIY Декора

Топла Фолија Печат на Хартија со 1.2 x 400ft, Топла Фолија Печат на Хартија за Бронзирање на Кожа Машина СТП

DEN 359.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Карактеристики】 : Висок Квалитет , Ефект Стабилна , Одлична Печат Ефект; се Користи за Топол Печат Машина, и ќе ја Изгуби Бојата;. 【Референца Печат Температура】 : 80℃ - 140℃; упатување на пренос време : 0.3 s-0.8 s, да се прилагодат на машина и додатоци. 【Апликација】 : На брилијантност на фолија направи вашиот дизајн повеќе шармантна и привлечна, погодна за топол печат на сите видови на подарок кутии, пакување на храна и различни површини. 【Применливи површини】 : ABS, Акрил, Ацетат, Butyrate, Крпа, Cellophane, Delrin, Филц, Лакирани Дрво, Кожа, Ламинирани со Пластични, Mylar, Најлон, Полиуретан, Стиропор, ПВЦ, Plexiglass, Хартија, САН, Сатен, Велур, Крути Винил;. 【100% Гаранција】 : Ако не сте задоволни од која било причина може да се врати на топла фолија печат на хартија за целосно враќање на средствата.Ние нудиме 30 ден парите назад гаранција.Функција : 1. Погодна за топол печат на сите видови на подарок кутии, пакување на храна и labels2. На брилијантност на фолија направи вашиот дизајн повеќе шармантна и attractive3. Производот може да ги красат објекти кои треба топла stamping4. Мазна површина и има добри печат effect5. Погодна за топол печат на хартија, кожа, пластика, дрво, текстил, итн.6. Достапни во осум бои за избор.Спецификација : Состојба : 100% Сосема new Item Тип : Топол Печат Foil Thickness : 0.01 mm Width : 3cm Length : 120 метри / roll Optional Боја : Златна, Зелена, Црвена, Црна, Бела, Сина, Сребрена, Brown Reference Печат Температура : 80â"┐ - 140â"ѓ , прилагодени според машина и accessories Reference Пренос Време : 0.3 s-0.8 s Пакет Листа : 1 x Топла Фолија Печат.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата