.

.

Транспарентен Мини Часовник Вметнете 4 1/16 Инчен (103mm) Круг Кварц Часовникот се Вклопуваат-up Движење Минијатурни Часовник Сребро Dial Тон Сребро Рамки на Римската Numerals

Транспарентен Мини Часовник Вметнете 4 1/16 Инчен (103mm) Круг Кварц Часовникот се Вклопуваат-up Движење Минијатурни

DEN 527.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

✔️ Целокупниот надворешен Дијаметар : 4-1/16 инчен (103 mm).Ова е надворешниот дијаметар на круг лице биро часовници insert (внеси).Монтажа длабочина : 1-31/64 инчен (38 mm). ✔️Одговара круг дупка со дијаметар од(монтажа дијаметар) : 3-3/4 инчен (95 mm) : Ова е вметнете дијаметар на отворот дека часовникот се вклопува.4 1/16 инчен сребро скелет часовник вметнете карактеристики јасен поглед на внатрешниот ротирачки тркала.Можете да го користите овој часовник вметнете да се направи часовник занаети. ✔️ Изглед : На вметнете часовник карактеристики мазна површина и сребро-тон пластични рамки, пластични задната плоча, и стаклена леќа со исклучителна изведба.Занает часовник вметнете е дизајниран со голема црна римски numerals означување на сребро dial плоча за лесна за читање. ✔️ Висок квалитет : Оваа мини часовникот е добар избор за да го направите занаети или да ја користите како еден убав подарок.Совршен за дома, кујна, канцеларија и слично.Висок квалитет на кварц часовникот се вклопува нагоре движење, се доаѓа со прилог монтажа клипови.Лесно за луѓето да се добие на време, брзо. ✔️ Компатибилен часовник : Минијатурни часовник fitup Вметнете замена вклопува во многу видови на мали стаклени & кристал часовници кварц движење.Одлично за занаети или замена на стариот часовник лица.ЗАБЕЛЕШКА : БАТЕРИЈАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНА (Бара 1 парче AAA Батерија).Оваа мини часовник движење вметнете се вклопува во многу популарни стакло и кристали часовници на пазарот.Тоа е погоден како компонента за часовникот изработка или поправка.Спецификација : Карактеристики сребрен тон пластични рамки, пластични задната плоча, и стаклена леќа.Задниот поклопец на часовникот може да биде спречено од, така што можете да вметнете ја батеријата.Часовникот целокупната дијаметар : 4-1/16 инчен (103 mm)Монтажа дијаметар : 3-3/4 инчен (95 mm)Монтажа длабочина : 1-31/64 инчен (38 mm)ве молиме имајте на ум : 1.Часовникот вметнете е погоден за примена во затворен простор само, не временските отпорни.2.Мини часовник вметнете има гумени бендот заптивка да безбедно се одржи на часовникот се соочуваат во место,што им овозможува за мала неправилност во дупка.Пакетот вклучува : 1 x Скелет Часовник insert(A AA Батерија, не се вклучени).

Кон својствата

  :
Најдобри предлози во категоријата