.

.

Youthsa Не-Контакт Течни Ниво Сензор Течни Ниво Прекинувач Индукција Switch Детектор за Индустриското Производство Аквариум Течни Земјоделството, Градинарството

Youthsa Не-Контакт Течни Ниво Сензор Течни Ниво Прекинувач Индукција Switch Детектор за Индустриското Производство

DEN 1713.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Не-Контакт Тип : На влажност сензор префрлување може да биде опремен со различни монтажа на платите за различни прилики, Тоа е погоден за инсталација на надворешниот ѕид на не-метални контејнери и без директен контакт со течности Тоа нема да биде corroded од силната киселина или алкално течни ниту тоа ќе бидат погодени од скала.Силна Индукција : нивото На водата сензор може да се открие течности прав и предмети Што можат да навлезат различни не-метални контејнери, како што се стакло, керамика и други контејнери Своите уреди со покажувач на далечина може да стигне до 10 mm.Конекција Коло : максимална излезна струја на вибрации сензор е до 30ma Широк напон спектар 5 V 12-24 V Тоа е погоден за поврзување на различни кола и производи.Работата Метод : На влажност сензор switch има силна анти-мешање и не е предмет на надворешните електромагнетни пречки Вие само треба да се држи на надворешниот ѕид на материјал за да се тестираат На детекција е точна и стабилна и врела вода ниво може да биде откриен.Широк Спектар на Употреба : Влажност сензор прекинувачи се погодни за домаќинство апарати за вода за пиење, прочистување и третман на вода опрема, возила опрема за тестирање храна машини и опрема санитарни интелигентна контрола производи итн.Опис : не-контакт течни ниво сензор може да се инсталира и се користи во не-метални контејнери или цевки , како што се стакло, керамика, итн.Инсталиран на надворешниот ѕид на сад, тоа не треба да биде во директен контакт со течни да бидат тестирани, не ќе биде corroded од силни киселини и бази, и не ќе бидат погодени од скала.По инсталацијата, поради различни дебелина на сад, ако треба да се прилагоди на откривање на осетливост на сензорот, можете да го отворите КК етикетата, да го поправи на сензор на садот или цевки под тест, се приспособат на течни ниво на позицијата што треба да се чувствува, а потоа притиснете мал круг Притиснете го копчето во дупка за околу 3 секунди, додека сината статус индикатор светлото трепка, отпуштете го копчето на овој пат, и потоа течноста ниво може да се почувствував кога изгрева да се близина на оваа позиција.Спецификации : Switch модел : WS03 MSwitch име : Не-контакт Течни Ниво Sensor Working напон : DC5-24 VOutput напон Vol (Lo) : 0.5 VOutput тековната Iol (Lo) : 300m ACurrent потрошувачка : 5m AResponse време : 0.5 seconds Working температура : 0~60°CSwitch линија должина : 1.5 m Bracket тип : тип/Б тип/C тип (авион стапка, Б цевка со дијаметар од 8-12mm заграда, C цевка со дијаметар 12-26mm заградата)Спецификација димензии : должина, ширина и дебелина околу 30*19*10мм/1.18*0.75*0.39 in Installation метод : стапка фиксна installation Packing Листата : 1x Не-контакт Течни Ниво Sensor Note : ве Молиме овозможи мало tolerances во големината поради рачни мерења на локации, и осветлување во фотографија може да резултира со разлика во боја отколку во реалниот живот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата