.

.

Огништето Производи Контроли Acumen за вклучување/Исклучување На Каминот Далечински Управувач со 9-Нога Жици (RCK-IW)

Огништето Производи Контроли Acumen за вклучување/Исклучување На Каминот Далечински Управувач со 9-Нога Жици

DEN 2143.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Безжичен далечински управувач за употреба со гас камин.Корисникот пријателски вклучување/Исклучување На предавателот обезбедува едноставен и лесен безжична контрола.LCD екранот се прикажува на собна температура и во двете Целзиусови и целзиусови степени.Примачот кутија е дизајниран за millivolt гас вентили само и делува како сув контакт прекинувач (примачот не ќе излез било напон).Вклучува батерија напојува приемник, snap-на ѕид плоча, 9' на каблите со конектори, и предавател.На RCK-IW/Исклучување Камин Далечински Управувач со 9-Нога Жици од Acumen обезбедува висок квалитет на далечинскиот управувач за гас камин.Супериорен конструкција и дизајн се обезбеди траен и квалитет на производот, додека примачот кутија е дизајниран да биде компатибилен со сите стандардни millivolt гас вентил камини.Едноставно вклучување/исклучување на далечинскиот управувач обезбедува едноставен и лесен начин да работат на вашиот камин.Бидете сигурни да се придржуваат на производителот се наведени насоки и локалните кодекси при инсталирањето овој производ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата