.

.

Орална Коса Природниот Раст На Косата Додаток, Густа И Здрава Коса - Висока Потентност Формула (Две Таблети Дневно, 30 Дена Снабдување) OralHair™

Орална Коса Природниот Раст На Косата Додаток, Густа И Здрава Коса - Висока Потентност Формула (Две Таблети

DEN 479.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Нашата формула е дизајнирана по неколку години на научното истражување со цел да се промовира раст на косата, поздрав изглед на косата, дебелина и одржување на скалпот здрав.Oral Hair содржи и Јодот и цинкот.Добивање на доволно Јод може да помогне да се поправи вашиот штитна жлезда хормони и го запре опаѓањето на косата.На јоден дефицит може да спречи фоликулите на косата од регенерира.Цинкот игра важна улога во косата ткиво раст и поправка.Таа, исто така помага да се задржи на нафта жлезди околу фоликулите работи правилно.Губење на косата е чест симптом на недостаток на цинк.Нашата формула е поддржан од страна на наука!.Без оглед на вашата коса цели се, ние сме тука за да ви помогне да стигнат до нив.Орална Косата е твојот одговор на здрава коса!Можете да стигнат до вашата коса цели!Додадете нашите најдобри-продажба на витамин во вашата рутина и нека раст на косата започне.Дали ова таблета помогне со железо дефицит губење на косата A : Да, Oral Hair содржи корисни износот на Железен Glycinate која е поставена за да се испорача навистина трансформација резултати.Се сеќавам да се консултирате со вашиот лекар пред да започнете некој нов витамин додаток за да се обезбеди тоа е погодна за вашите потреби.Нашата формула е развиена за да одговара на сите потреби.Тоа е поддржана од страна години на истражување и има силна научна подлога.Bedalm Pharma е тука за вашиот успех.Насоки : Земете 2 таблети на ден.Состојки : Витамин D (како Cholecalciferol), Thiamin (како Thiamine Нитрат), Витамин Б6 (како Pyridoxine Хидрохлорид), Folate (како Pteroylmonoglutamic Киселина), Витамин Б12 (како Cyanocobalamin), Биотин, Pantothenic Киселина (како Калциум Pantothenate), Холин (како Холин Bitartrate), Железо (како Железен Glycinate), Јод (како Калиум Iodate), Магнезиум (како Магнезиум Оксид), Цинк (како Цинк Сулфат Monohydrate), Селен (Натриум Selenite), Бакар (како Бакар Сулфат Anhydrous).Состојки : Витамин D (како Cholecalciferol), Thiamin (како Thiamine Нитрат), Витамин Б6 (како Pyridoxine Хидрохлорид), Folate (како Pteroylmonoglutamic Киселина), Витамин Б12 (како Cyanocobalamin), Биотин, Pantothenic Киселина (како Калциум Pantothenate), Холин (како Холин Bitartrate), Железо (како Железен Glycinate), Јод (како Калиум Iodate), Магнезиум (како Магнезиум Оксид), Цинк (како Цинк Сулфат Monohydrate), Селен (Натриум Selenite), Бакар (како Бакар Сулфат Anhydrous).Орална Коса (Oral Hair) Ultimate Раст на Косата Додаток Формула, Поддржува Здрав Подебели и Посилен Раст на Косата, им Помага на Стимулирање на Нова Коса Фоликул Раст - 1 Месец Снабдување, 60 таблети во сува блистер пакети за да се обезбеди оптимален квалитет на производот до потрошувачот ги отстранува секоја доза.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата