.

.

70 Двор Двојно Двострано за Шиење Додаток селотејп Текстил, Облека Fusible Interlining DIY Додатоци Комбинација Поставата Fab

70 Двор Двојно Двострано за Шиење Додаток селотејп Текстил, Облека Fusible Interlining DIY Додатоци Комбинација

DEN 1692.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Тоа е во сендвич меѓу два слоеви на материјал за да се вметнат и го прегрна со железо или топла притиснете.Производот е стабилен квалитет, висока лепливоста стабилност, добра breathability, хемиско чистење отпор, добри перформанси за перење и без пена.Без брчки, без лепак пенетрација, мека и еластична се чувствуваат.Температурата е 120 ° C и железо е притиснато за 5-10 секунди.Не-токсични на оваа лепило занает веб.Апликацијата област : шиење, рака DIY занаети, везени значка, марка лепило, итн.Опис : Лесен за Користење : израмните облека, се сече лента, место на шевовите, влажни површината на облека, а потоа и место на железо за околу 10 секунди, со поместување на железо и назад.Заштеда на Време и Издржливост : На полите на рака ја прави оваа работа цврста и сигурна и може да го замени повеќето бода во занаети и поправки, со што заеднички посилни и потрајни.Силна Airtightness : На пеглање појас може да помогне да се печат на ткаенина цврсто, и на полите останува фирма по неколку перења.На ткаенина може да се мијат или сува исчистени.Спецификации : Боја : Бела Материјал : Маса крпа + двострано лента за текстил + поставата Големина : 1cm/1.2 см/1,5 см/2cm/3cm/4cm answer : ___________________________ Note : - Не може да биде малку грешка на големината за рачно мерење. - Поради различни светлосни ефекти и monitor settings, вистинските предмети боја не може да точно да ја одразува бојата на слики.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата