.

.

Риба Pharm (3 Парчиња) Црвеното Море ARE22231 Aiptasia-X Eliminator Комплет за Аквариум, 2.02-Унца

Риба Pharm (3 Парчиња) Црвеното Море ARE22231 Aiptasia-X Eliminator Комплет за Аквариум, 2.02-Унца

DEN 479.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

(3 Парчиња) Црвеното Море Риба Pharm ARE22231 Aiptasia-X Eliminator Комплет за Аквариум, 2.02-Унца.Овој производ е произведен во сад.Се елиминира Aiptasia со Aiptasia-X. Црвеното Море е новиот третман е целосно гребен-безбедно и да било материјал не проголтан од Aiptasia е безопасен за неподвижни без ' рбетници.Црвеното Море Aiptasia-X Aiptasia Eliminator Kit Eliminate Aiptasia со Aiptasia-X. Во возбудлива развој за гребен-чувари Црвеното Море има развиено уникатен патент формула за лекување на штетници anemones Aiptasia sp., Anemonia majano и Boloceroides сп.Влијаат на речиси секој гребен аквариум, Aiptasia (инаку позната како стакло anemones), често се воведе преку телевизија рок или корали и може брзо да стигнат до чума пропорции во морските aquaria, уништување на корали и други морски животни со катастрофални ефект.Aiptasia-X состои од природни состојки кои форма уникатно густ, леплив материјал.Наместо предизвикува Aiptasia да се чувствуваат загрозени, единствена формула е почувствував како храна стимулирање на anemone да се прошири и ingest материјал.Лепило форма на третман го прави и примена на материјал лесно како и запечатување на anemone уста го спречуваат ослободувањето на planula.Рок од неколку минути на примена на материјал Aiptasia ќе можела одвнатре на експлодира, искоренување и anemone и нејзините planula.Црвеното Море е новиот третман е целосно гребен-безбедно и да било материјал не проголтан од Aiptasia е безопасен за неподвижни без ' рбетници.Вишокот материјал ќе распаѓање безопасно со текот на времето, без никакви негативни последици.Лесен за употреба и високо ефективен, Aiptasia-X дава решение долго најпочитуван од страна на речиси секој гребен-чувар на едно време или на друг во животот на нивните аквариум.Комплет Вклучува : 60ml шише Aiptasia-XApplicator syringe2 lock-за апликатори совети (директно и аглеста).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата