.

.

AWSAD за Безбедност на Децата Нето, Скалите Игралиште се Искачи Падне Заштита Нето Најлон Товар Нето Градина Декорација Нето Јаже Дебели 6Mm Боја : 5cm мрежа, Големина : 10?

AWSAD за Безбедност на Децата Нето, Скалите Игралиште се Искачи Падне Заштита Нето Најлон Товар Нето Градина

DEN 8741.04

Залиха
Достапно за вашата нарачка

1. Материјали : најлон.Mesh големина*јаже дијаметар : 5cm*6mm(2"*15/64), 10cm*6mm(4"*15/64); должина*ширина : ве молиме купувачите според вашите вистински потреби.Ние имате било какви други големина (јаже дијаметар, mesh, должина * ширина) јаже, нето. 2. Професионални нето : Ние сме професионални безбедност нето машини.Заштитни нето се исткаени од три насоки на јаже, секое влакно е многу силна.Посилниот куп, посилни носивоста.Нето јаже и решетката се дури, и на страната на јажиња се зајакнат за подобра заштита. 3. Заштита на детето нето : По нашите тест, безбедноста нето-не е лесно да се скрши.Тоа може да се користи на скалите, балкони, прозорци, огради, кафези за домашни миленичиња, да ги заштитите вашите деца, домашни миленици, или камиони за да се спречи стоки од паѓање.Можете да ги користите во градината , Отворено ограда, градинка заштита, итн. 4. Безбеден и удобен : безбедно скалило оградата нето инсталиран на балкон или скалило оградата.Помине јажето преку назначени дупка на нето и заврши околу парапет, или да помине преку солидна мрежа и директно да ја заврши околу оградата.Ве молиме не го прилагодите safety net. 5. Издржливи : цврсто заврзана, униформа сила, силна тензија, анти-стареењето и заштита од сонце, не се лизга, трајни и носат-отпорни, мека и светлина, лесно за чување, и може да се здипли кога не е во употреба. -Име на производ : Анти-капка safety net/Заштита За Нето Замав Set/Ограда Оркестарот Мрежа -Safety net материјали : најлон полиестер влакна-Заштитна нето спецификации : може да се прилагоди (ве молиме да не контактирате доколку ви треба други големини)-Безбедност јаже : за 6mm дебели Нето проред безбедност : 5cm / 10cm-Јаже боја : бело јаже, нето (ако сте треба други бои, ве молиме контактирајте со нас)-Ткаени мрежи се погодни за : семејството балкони, по скали, тераси, падот заштита мрежи, детски кревети, детско игралиште безбедност на мрежи, отворено огради, градилиштето за безбедност на мрежи, итн.Карактеристики на заштитни нето : 1. Јажето нето-е лесно да се инсталира, поврзува со железни или дрвени огради и прозорец коридори, и е погодна за внатрешна и надворешна балкони.2. Оваа долготрајна безбедност нето обезбедува сигурна игра на животната средина за децата на оградата.Безбедно да се заштитат децата, домашни миленици или играчки.3. Декорација донесува чиста заштита на животната средина материјали, не-токсични, не-радиоактивни, и нема влијание врз бебето здравје.4. Можете да ја исечете на јажето во форма и големина сакате, без да влијаат на животот на нет.5. Инсталирање на јаже мрежи за децата за да се спречи децата од паѓање од опасни височини, како што се скалите, балкони, прозорци и др.Безбедно да се заштити вашите деца и домашни миленици.6. Безбедност потсетник : Проверете ја безбедноста нето редовно за било скриени опасности предизвикани од различни надворешни или човечки фактори за да се заштити безбедноста на децата.Пакет се Вклучени : 1 x Ограда Оркестарот Мрежа Забелешка : Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи растојание од 1-3 см.Поради различни прикази и различни светла, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме за вашето разбирање.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата