.

.

3M Виски-Заварување Епоксидни Лепила 2216, Проѕирен, Дел Б/A, 1 Галон Комплет, 2/случај

3M Виски-Заварување Епоксидни Лепила 2216, Проѕирен, Дел Б/A, 1 Галон Комплет, 2/случај

DEN 20410.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Многу флексибилни бонд е отпорна на екстремни шок, вибрации и flexing, што го прави идеален за potting и апликации во транспортната индустрија.Одржува силна врска под проширување, контракција, и ограничени движења, додека задржување добри сила по животната средина стареење.Одлична за употреба при ниски температури сврзување апликации или да се почитуваат супстрати, кои ќе бидат изложени на екстремен студ.Среден вискозитет помогне да се минимизира работи, капе, или миграција, а исто така selfleveling.Разноврсна сврзување агент ќе се почитуваат широк спектар на слични и различни супстрати, вклучувајќи метали и ѕидани.Може да се загрее излечи да се намали лекување време од 7 дена, како малку како 30 минути. 3 M Виски-Заварување Епоксидни Лепила 2216 е флексибилна, две-дел епоксидни лепила кои лекови на собна температура Тоа обезбедува висока јачина врска со двете висок стриже и кора сила, додека останатите високо еластична, што го прави идеален за апликации каде вибрации и термичка експанзија и контракција се заеднички исто така withstands многу високи температури без да станат кршливи 3 M Виски-Заварување Епоксидни Лепила 2216 е флексибилна, две-дел епоксидни лепила кои лекови на собна температура.Тоа обезбедува висока јачина врска со двете висок стриже и кора сила, додека останатите високо еластична, што го прави идеален за апликации каде вибрации и термичка експанзија и контракција се заеднички.Тоа, исто така, withstands многу високи температури без да станат кршливи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата