.

.

HHIP 4103-0767 Замена Pin-Gage, P-5 (-0.0002) Толеранција, 0.767

HHIP 4103-0767 Замена Pin-Gage, P-5 (-0.0002) Толеранција, 0.767

DEN 117.12

Залиха
Достапно за вашата нарачка

"Замена на извадените, оштетени или ислужени Класа ZZ gages од постоечките поставува и библиотеки.Секоја pin е индивидуално означени со големина.Целосно појачани да 60-62 РК.Заврши до 10 Micron или подобро.Вкупната должина е 2"."Замена на извадените, оштетени или ислужени Класа ZZ gages од постоечките поставува и библиотеки. ~ Секоја pin е индивидуално означени со големина. ~ Целосно појачани да 60-62 РК. ~ Заврши до 10 Micron или подобро. ~ Вкупна должина е 2". ~ Толеранција е - .0002".HHIP Замена Pin Gages се означени со нивната големина за лесна идентификација.Челик pin gages се користи за да се измери & изврши увид во дијаметар на мали дупки.Иглички се користи како тест за геометриски отстапување мерења.Pin gage никогаш не треба да бидат принудени во металниот дупка.Најголемиот pin кој може да биде целосно вметната & извлечена со користење на светлината прстот е она што ќе го одреди дупка големина.Ние нудиме плус или минус pin поставува како и минус индивидуални иглички.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата