.

.

Hubbell BSP3-347 Surge Protector

Hubbell BSP3-347 Surge Protector

DEN 1886.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

3 пол на уреди за заштита на Линија-Земјата, Линија-Неутрални, и Неутрални-Земјата конекции.Штити по ANSI C62.41-2002 категорија C ниска (6 KV, 1.2/50µS & 3 KA, 8/20µS) стандард Комбо бранови и (6 KV, 100 KHz) Прстен бран.Штити по нови ANSI C82.77-5 2015 В категорија на средни (10 KV, 1.2/50µS & 5 KA, 8/20µS) стандард Комбо бранови и (6 KV, 100 KHz) Прстен бран.УЛ Признати Компонента за САД и Канада, IP65, ние брод на Канада.Висока температура, flameproof пластични куќиште, 85 C max површината temp оценка.BSP3 серија производи се дизајнирани да се користи во комбинација со LED Возачите за да се обезбеди дополнителен ниво на заштита против powerline нарушувања во индустриските и комерцијалните апликации.BSP3 производи, исто така, заштита на електронските флуоресцентни и се СОКРИ придушници.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата