.

.

LUANAYUN-ТЕЛЕФОН СЛУЧАЈ Прецизност 51228 Удар Лого со Жлеб Raceway 140x200x46mm (1 парче) ABEC-1 Axial Топката Лежишта 8228

LUANAYUN-ТЕЛЕФОН СЛУЧАЈ Прецизност 51228 Удар Лого со Жлеб Raceway 140x200x46mm (1 парче) ABEC-1 Axial Топката

DEN 7552.56

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Предмет : 51228; Имајќи Тип : со жлеб raceway.Создаден Кол (d) : 140 мм; Надворешниот Кол (д1) : 200 мм.Статички Товар Рејтингот(Кор) : 457100 N; Динамика на Оптоварување(Cr) : 150500 N. Висина (Т) : 46 mm; Тежина : 3669 g.Количина : 1 Lot = 1 КОМПЈУТЕР.Број на модел : 51228 Torque Капацитет : 140*200*46mm Material : 52100 Хром Steel Coatings : Antirust oil Structure : Длабоко Groove THRUST ТОПКАТА BEARINGSA удар имајќи е типичен ротари тркалање-елемент имајќи.Оваа лежишта дозволи ротација помеѓу делови, но се наменети за поддршка предоминантен axial оптоварување.Сорти на удар лежишта се Удар Топката Лежишта, Цилиндрични Удар Валчести Лежишта, Коси Ролери Удар Лежишта, Сферични Toller Удар Лого, Течност Лежишта и Магнетни Лежишта.Во повеќето случаи, тоа се гледа дека на Удар Лежишта се генерално се користи во автомобили како напред брзини во модерен автомобил менувачи употреба спирален брзини кои ја зголемува мазност и curtails непотребна бучава.Ова предизвикува axial сили и треба да се справи со.За разлика од оваа, Ќе се Лежишта се исто така се користи со радио антена јарболи за да се намали товарот на антена rotator.Значителен цитирањето на Удар Имајќи во автомобилот е целосно заштитено "исфрли" лого, исто така познат како на спојката ослободување имајќи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата