.

.

OBD Код Читач, Duokon OBD Код Читач, Obd2 Obdii Може да Автобус Автомобил Дијагностички Алатка Автоматски Скенер Код Читач V03H2-1 Црно

OBD Код Читач, Duokon OBD Код Читач, Obd2 Obdii Може да Автобус Автомобил Дијагностички Алатка Автоматски Скенер

DEN 232.56

Залиха
Достапно за вашата нарачка

♥Сигурен Употребавозилото дијагностички алатка интерфејс скенер се користи за да се чита, јасно кодовите и откривање на гориво притисок.Производот е сигурен во употреба и има долг животен век. ♥Сигурен Употребавозилото дијагностички алатка интерфејс скенер се користи за да се чита, јасно кодовите и откривање на гориво притисок.Производот е сигурен во употреба и има долг животен век. ♥Сигурен Употребавозилото дијагностички алатка интерфејс скенер се користи за да се чита, јасно кодовите и откривање на гориво притисок.Производот е сигурен во употреба и има долг животен век. ♥Сигурен Употребавозилото дијагностички алатка интерфејс скенер се користи за да се чита, јасно кодовите и откривање на гориво притисок.Производот е сигурен во употреба и има долг животен век. ♥Сигурен Употребавозилото дијагностички алатка интерфејс скенер се користи за да се чита, јасно кодовите и откривање на гориво притисок.Производот е сигурен во употреба и има долг животен век. ♥ Смарт Чип-компактен и високо интегрирани смарт чип кој има побрз брзина, постабилна работа и пониска потрошувачка на енергија може да се постигне брзо брза дијагноза, грешка расчистување и удобен гледање. ♥ Пофална Програма-Нејзината OBDII софтверот е бесплатен програм кој ви овозможува да добиете информации во врска со вашиот автомобил е компјутер преку вашиот КОМПЈУТЕР и хардвер. ♥ Пофална Програма-Нејзината OBDII софтверот е бесплатен програм кој ви овозможува да добиете информации во врска со вашиот автомобил е компјутер преку вашиот КОМПЈУТЕР и хардвер. ♥ Поддржува-На софтвер го поддржува за Windows / Андроид.Тоа е ново развиен безжична скенирање алатка за поддршка на сите OBDII протоколи.Се применува за сите OBD-II во согласност возила.Поддршка ISO 9141, KWP2000. Поддршка МОЖЕ да автобус.Автомобил Дијагностички Скенер Функции : Прочитајте дијагностички проблеми кодови, и генерички и производителот-специфични, и прикажување на нивните значење (над 3000 генерички код дефиниции во базата на податоци).Јасно проблеми кодови и исклучување на МИЛИ ("Check Engine" светлина) Прикаже тековната сензор податоци, вклучувајќи : Моторот ВРТЕЖИ во минута Пресметува Оптоварување Вредност Coolant Температура Гориво Систем Статус на Брзината на Возилото Краток Рок Гориво Намали долгорочните Гориво Намали Внесувањето Цела Притисок на Времето Однапред Внесувањето Воздух Температура на Воздухот Проток Апсолутна Гас Позиција Кислород сензор напони/поврзан краток рок гориво скратува Гориво Систем статус Гориво Притисок Многу други Спецификации : Состојба : Сосема Нов Материјал : ABS Главната Боја : Црна Комуникациски Метод : BT 2.0 Господар Чип : УЛ Софтвер Платформа : Поддршка за Андроид/Windows Софтвер Ажурирање : Да Хардвер Верзија : V1.5 OBDII Протоколи : Поддршка на сите OBD2 Протоколи Верзија на Софтвер : Поддржува ATAL ATTP Поддршка Бензин Бензин : Само Поддршка 12 V бензин, бензин Дијагностички Интерфејс : само OBD2 16pin Por оперативен Систем : Поддршка за IOS и Андроид & PC Работен Напон : 9 V~16 V Работат на струјата : 35m A Standy Струја : 25m A Работна Температура : -40°C ~ 85°C Wokring Влажност :

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата