.

.

СКМ KQ2W06-99A PBT Притисни-за-Поврзете Цевки Вклучите, Продолжен Plug-во Лактот, од 6 mm Цевка OD

СКМ KQ2W06-99A PBT Притисни-за-Поврзете Цевки Вклучите, Продолжен Plug-во Лактот, од 6 mm Цевка OD

DEN 124.08

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Plug-во 90-степен лактите за да се поврзете цевка за притисни-за-поврзете се вклучите во некој агол од 90 степени.Притисни-за-поврзете метрички цевка за поврзување на еден крај и еден подолг plug-in вклучите конекцијата на другиот крај.PBT тело за отпорност на корозија.Оперативен притисок спектар на -14.5 да 145 psi (-100 k Pa 1 MPa).Оперативен температура се движи од 23 до 140 степени F (-5 до 60 степени C) (амбиенти) и 32 до 104 степени F (0 до 40 степени C) (течност).Овој производ не е наменет за употреба во вода за пиење системи.Оваа СКМ KQ2 W продолжен plug-in 90 степени лактот е PBT цевки вклучите за поврзување на црево за притисни-за-поврзете цевки вклучите во некој агол од 90 степени.Тоа има притисни-за-поврзете метрички цевка за поврзување на еден крај и еден подолг plug-in метрички цевки вклучите конекцијата на другиот крај за да се овозможи многоетапна цевка конфигурации.Телото е направено од polybutylene терефталат (PBT) за отпорност на корозија, и цевка печат е направен од нитрилна butadiene каучук (NBR) за отпор да масла и екстремни температури.На чак и collet обезбеди безбедна задржување на цевки, и го копчето за ослободување овозможува цевки да се отстрани со мала сила.Поставување може да се користи со најлон, мека најлон, полиуретан, fluorinated етилен пропилен (FEP), и perfluoroalkoxy (PFA) цевки.Тоа е оперативен притисок спектар на -14.5 да 145 килограми по квадратен инч (psi) (-100 k Pa 1 MPa), на собна температура спектар на 23 до 140 степени F (-5 до 60 степени C), и течност температура опсег од 32 до 104 степени F (0 до 40 степени C).Оваа PBT црево фитинг е Ограничување на Опасни Материи (Ro HS) согласност, и може да се користи во широк спектар на течности моќ апликации, вклучувајќи ги и контрола на температурата, компримиран воздух, опрема, медицински инструменти, и моторно возило контроли, меѓу другите.Спецификации Компатибилен цевки материјали Најлон, мека најлон, полиуретан, FEP, PFA Течност Воздух или вода Оперативен притисок опсегот 14.5 да 145 psi (-100 k Pa 1 MPa) температурата на работа опсег (амбиенти) 23 до 140 степени F (-5 до 60 степени C) Оперативен температура опсег (течност)) 32 до 104 степени F (0 до 40 степени C)Цевка фитинзи се компоненти користи за поврзување, разгранувања, раскинувањето, и промена на насоката на цевки во пневматски и хидраулични системи.Тие се изработени од месинг, нерѓосувачки челик, polybutylene терефталат (PBT), и други материјали кои се спротивстави на корозија и носат.Цевка фитинзи имаат различни видови на приклучоци, вклучувајќи навој, заварени, бодликава, и притисни-за-поврзете (исто така наречени one-touch).Притисни-за-поврзете врски не бараат алатки или пломби.Цевка фитинзи се користат во различни апликации, вклучувајќи машина алатки, авион и камион контроли, и автоматизирани линии за производство, меѓу другите.СКМ Corporation произведува активатори, вентили, авиокомпанија, опрема, конектор фитинзи, електрични производи, вакуум производи, фенови, за контрола на температурата chillers, и други додатоци.СКМ Корпорација на Америка е со седиште во Noblesville, ВО, и ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандард 9001 : 2008.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата