.

.

REGENSIFY Коса Regrowth клима уред 500 ml (17 FL Мл) [Аденозин и Коензим Q10 клима уред со Биотин & DHT Блокатори]

REGENSIFY Коса Regrowth клима уред 500 ml (17 FL Мл) [Аденозин и Коензим Q10 клима уред со Биотин & DHT Блокатори]

DEN 828.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

На Аденозин & Коензим Q10 клима уред со Биотин & DHT Блокатори.ЕТЕРИЧНИ МАСЛА : Масло од Кокос, Слатко Бадемово Масло, Јојоба Масло, Јасмин Масло, Масло од Лаванда.Кога се комбинираат со нашите DHT Блокирање Шампон, на Коса Regrowth средството за смекнување на косата доведува до повеќето ефикасна комбинација за борба против губење на косата.Видов Palmetto и Ecklonia Cava Екстракти блокира DHT, на коренот на косата.Биотин rejuvenates коса здравство за подобрување на губење на квалитетот.Аденозин и Коензим Q10 работат синергетски со зголемување и забрзување на АТП производство за да се стимулира растот на косата.Коса Regrowth клима уред не само што помага со појавата на чистење на косата, но, исто така, им помага за борба против сплит завршува и да се поттикне подебели и обемниот коса.Формулирани и Произведени во Сингапур.REDENSIFY ВАШАТА КОСА СО REGENSIFY.Истражувањата покажаа дека Аденозин го стимулира растот на derma papilla и издолжува на anagen фаза со зголемување на цистеин ниво преку fibroblast фактори на раст 2 и 7 во орган за култура на глувчето vibrisse фоликулите на косата.Истражувањата покажаа дека Тематски Аденозин е ефикасен во зголемувањето на процентот на густа коса во Кавказкиот мажи со АГА, како и во Јапонски мажи и жени по 6 месеци од употребата.Во една студија се покажало дека Коензим Q10 е идеална состојка за нега на коса формулации, обезбедување на анти-стареењето својства преку активирање на одредени keratins усогласени со потребите на зрела коса.Во една студија, ефектот на Ecklonia Cava на скалпот кожата на пациентите со главата скала беше забележано од страна на оценување хидратација и црвенило по 4 недели на дневен третман со шампон содржат Ecklonia Cava екстракт.Ecklonia Cava Екстракт покажа смирувачки ефекти врз човековото скалпот со зголемување на хидратацијата и намалување на црвенилото во клиничкото испитување може да биде добар кандидат за терапевтска апликации дизајнирани за поправка или заштита на коса на скалпот.Во една студија се покажало дека Ecklonia Cava инхибира пристојно ниво на 5 α-reductase активност, како и стимулира зголемувањето на бројот на derma papilla клетки.Во една студија, беше откриено дека лосион содржат Centella Asiatica дозволено намалување на губење на косата во перење тест и зголемување на губење на сила во повлече тест.Кога се комбинираат со нашите DHT Блокирање Шампон, на Коса Regrowth средството за смекнување на косата доведува до повеќето ефикасна комбинација за борба против губење на косата.Видов Palmetto и Ecklonia Cava Екстракти блокира DHT, водечка причина за губење на косата, додека Биотин rejuvenates коса здравство за подобрување на губење на квалитетот.Аденозин и Коензим Q10 работат синергетски со зголемување и забрзување на АТП производство за да се стимулира растот на косата.Коса Regrowth клима уред не само што помага со појавата на чистење на косата, но, исто така, им помага за борба против сплит завршува и да се поттикне подебели и обемниот коса.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата