.

.

Шампон за Раст на Косата & Сила w/ Пченица & Keratin, 8.45 мл/ 250 ml (Коњски Сили)

Шампон за Раст на Косата & Сила w/ Пченица & Keratin, 8.45 мл/ 250 ml (Коњски Сили)

DEN 480.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Нежно чистење шампон формула врз основа детергенти добиени од овес, со висока концентрација на keratin, која не содржи сулфати, parabens и silicones наменета за мека и нежна нега на вашата коса и скалп.Шампон има неутрален p H е идеален за човековата кожа.Постојано користење на шампон промовира здрав раст на косата, подобрување и враќање на секоја коса по целата должина од внатре и од надвор.Особено се препорачува за употреба по боење и белење коса салон постапки по ламиниране и keratin зацврстување.Активни состојки : Keratin, Овес surfactants мешавина од високо концентрирани екстракти од : Лен, див костен, наследување, burdock корен, џинџер, Аир, чили; масло од Авокадо, panthenol.Како да го користите : За најдобри резултати, распуштање на потребната количина на шампон во малку вода, потоа се применува на решение на добро навлажнета косата и скалпот, масажа, исплакнете.Се применуваат шампон повторно, се шири на косата и победи - ќе доживее густа крем пенливата!Темелно исплакнете ја главата со вода.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата