.

.

J. W. Winco 2410-35-370 Телескопски Линеарна Слајд, Dual Конфигурација со Целосна Екстензија, 370 mm Должина, 406 mm мозочен Удар, 35 мм Висина

J. W. Winco 2410-35-370 Телескопски Линеарна Слајд, Dual Конфигурација со Целосна Екстензија, 370 mm Должина,

DEN 8612.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

370mm Должина - 406 mm мозочен удар. 35mm висина.Axial статични на оптоварување 534 Њутн е.Двојна конфигурација има предност, дека и радијална и axial оптоварување капацитети се идентични.Мрежа Должина е 80mm.GN 2410 телескопски линеарна слајдови, dual конфигурација, со целосна екстензија се состојат од две линеарни движење топката слајд шини поврзани на тркачи.Тие се користат, на пример, во материјал ракување или автоматизација на апликации, или во убодни одлуки, за да се постигне брзина на движење во линеарно насока кога долго екстензии со ниска изградба висина на железнички се потребни.Двојна конфигурација има предност, дека и радијална и axial оптоварување капацитети се идентични.Во меѓувреме овој дизајн се покажа помалку подложни на нечистотија во практична употреба.Шини и тркач се еднакви по Должина.Двете патеки може да биде продолжен, така што продолжување се постигне што е подолго од железнички база Должина.Отстранување на поддршка завртки од шини, им овозможува продолжување на тркачите на двете страни.Надворешните елементи треба да се ограничи максимална брзина од далечина; го поддржува на железнички се дизајнирани да се заштитат против inadvertent Екстракција на тркач од железница.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата