.

.

NTN Имајќи 6036 Еден Ред Длабоко Ритам Радијална Топката Лого, Нормално Царинење, Челичен Кафез, 180 мм Понесе ID, 280 mm OD, 46 mm Ширина, Отворете

NTN Имајќи 6036 Еден Ред Длабоко Ритам Радијална Топката Лого, Нормално Царинење, Челичен Кафез, 180 мм Понесе

DEN 238.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Длабоко ритам геометрија за високи брзини.Еден ред за поддршка на радијална товари.Челичен кафез рамномерно простори топки за намали триењето, вибрации и бучава.Отворете имајќи за подмачкување кои се применуваат во место.CN (нормално) радијална внатрешни дозвола за апликации кои не вклучуваат термичка експанзија или атипични прецизност.Еден ред радијална топката лежишта се повеќето широко се користи лежишта и користење на непрекинато raceway, која ги прави овие лежишта се погодни за радијална товари, или комбинација на удар и радијална товари.Овој дизајн овозможува прецизност tolerances, дури и при голема брзина на работа.Заштитените лежишта се заштитени од една или двете страни (суфикси Z и ZZ, соодветно) од метал штитови прицврстени за надворешниот прстен.Оваа блиску царинење лавиринтот печат го задржува лубрикант и го спречува влезот на странски прашање.Запечатени лежишта се вклучат челик засилен гумени печати безбедно прицврстени на жлебот на надворешниот прстен.Контактирајте со внатрешниот прстен е со варењето усна (Контактирајте со Суфиксот LLU).Или, не-контакт со внатрешниот прстен е од лавиринтот печат (Не-контактирајте со Суфиксот LLB) да се обезбеди позитивен запечатување на сите времиња.NTN е еден од трите најголеми имајќи компании во светот со повеќе од деведесет години на производство на експертиза во топката лежишта.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата