.

.

Божиќ Stencils 8 Компјутери Сликарство Дефиниција за Обновливи Пластични Занает во Собата за Среќен Божиќ Снегулки Дедо Мраз, Елка за Божиќ Украси Празник DIY Божиќ Пода

Божиќ Stencils 8 Компјутери Сликарство Дефиниција за Обновливи Пластични Занает во Собата за Среќен Божиќ Снегулки

DEN 215.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ќе добиете 8 различни дезени поврзани со тема Божиќ, како што се Божиќ дрво облик дизајн, снегулка форма, ирваси форма, готови декорација ќе ви донесе прекрасен празник атмосфера.ШИРОК АПЛИКАЦИИ : Божиќ Stencils Божиќ Сликарство Матрицата Занает за Уметност, Цртање, Дрво, Прозорец, Стаклена Врата, Автомобил Тело, Честитки, Албуми,Бележник, Лаптоп, Списание, Ѕид, се Соочуваат со Куки Оркестарот.Божиќ цртање скала дефиниција е еден вид на DIY рака втиснување, тоа може да им се помогне на децата е способност да се развијат интелигенција, креативност и имагинација.Бојата на вашиот сопствен знак, богата вашиот живот и вашиот одмор.Квалитет : материјал на Шаблон кој се перат, обновливи и не е лесно да се оштети.Овој вид на материјал е доволно здрав за долг временски период на користење на времето.Украсете го вашиот подарок картички : Овие добро направени цртање stencils ќе биде убаво декорација изработка на алатки, можете да го користите stencils да се создаде празник модели на вашиот подарок картичка, ги сликам во различни бои, да се направи подарок картичка изгледа привлечна и креативна.Опис на производот Божиќ Stencils Template - Обновливи Пластични Занает за Уметност Цртање Сликарство Прскање Прозорец Стаклена Врата Автомобил Тело Дрво Journaling Бележник Празник Божиќ Снегулка DIY Декорација Карактеристики : Stencils материјали Божиќ цртање матрицата со речиси отсечени преглед па можете да сенка делови на зборови со различна боја изгледа навистина кул за вашите лични дизајн.Овие cutouts одговара на вашиот пенкало, ballpoint пенкало, боја пенкало, молив, итн.Добра алатка за scrapbooking, подарок картичка, занает и училиште проект.Нема ситни парчиња од пластика кои што треба да се отстрани.Ќе добиете 8 различни дезени поврзани со тема Божиќ, како што се Божиќ дрво облик дизајн, снегулка форма, ирваси форма, подарок кутија форма и така натаму, го заврши декорација ќе ви донесе прекрасен празник атмосфера.Украсете го вашиот подарок картички : Овие добро направени цртање stencils ќе биде убаво декорација изработка на алатки, можете да го користите stencils да се создаде празник модели на вашиот подарок картичка, ги сликам во различни бои, да се направи подарок картичка изгледа привлечна и креативна.Материјал : ПЕТ Големина : прибл 13x13cm Боја : како на сликата покажува Пакет вклучува : 8 x Пластични stencils Забелешка : се Применува на боја (не се вклучени) полека, не претекување на рамката.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата