.

.

GYZhong 250 Компјутери 12-10 16-14 22-16 AWG Затворени Крајот Crimp Конектор Бакар Основни и Најлон Стерео Жица Конектори Crimp Капа

GYZhong 250 Компјутери 12-10 16-14 22-16 AWG Затворени Крајот Crimp Конектор Бакар Основни и Најлон Стерео

DEN 191.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Она што ќе добиете : 100pcs 16-14 AWG(Ц1), 100pcs 22-16 AWG(C2), 50pcs 12-10 AWG(C5).Погоден жица : 0.5-1.5mm2/22-16 AWG (Ц1), 1.5-2.5mm2/16-14 AWG (C2), 4-6mm2/12-10 AWG (C5).Диригент : Бакар Тубуларна T2/C11000, Калај-позлатен, Изолација : Најлон.Корозија и хемиска отпорност.Ќе ги заштити вашите конекции од вибрации.Crimp затворени крајот на wire конектор за безбедно заштита на електрични точки на поврзување.Погоден за различни апарати за домаќинство,електрични апарати,осветлување и други додатоци,како што жица конектори,вентилација,фанови, осветлување,мотори.Ние гарантираме дека нашите производи се со висок квалитет и прифатлива.Ние сме посветени на обезбедување на подобри услуги, негува секој клиент, и се надевам дека ќе може да имаат подобро шопинг искуство.Изберете нашите квалитетни производи и уживајте во прекрасен живот,Тоа е наше задоволство да ви послужи.Производ Објект : 250pcs Затворени Крајот Crimp Конектори,Бакар Основни и Најлон Жица Конектори за Полнење,Електрични Crimp капи Терминали,22-16 16-14 12-10 Мерач Производ пакет вклучуваат : C122-16 AWG x 100 компјутери C216-14 AWG x 100 компјутери C512-10 AWG x 50 компјутери Изолатор материјал : ПВЦ Боја : Бела Вкупно парче : 250 парче инчен inch Features Жица Опсег : 22-16 AWG (0.5-1.5mm2), 16-14 AWG (1.5-2.5 mm2),12-10 AWG (4-6mm2) Изолација : Најлон Заврши : Калај-обложено Стандард : ROHS3 Отпорни на Топлина : -40 - 105 Degree C Лесни за влез изолација за лесно кабел вметнување Затворени крајот splice да прифати комбинација на цврсти и заробени жици за еден и повеќе апликации Како да се користи?Чекор 1 Лента две жици, а потоа вметнете ги во затворена крајот конектор.Чекор 2 Crimp крајот конектор со клешти.Чекор 3 Врска помеѓу жици и конекторот е направено.инчен inch The производи се ставени во транспарентна кутија.Кога ќе ги користат овие производи, останатите кутија може да се користи како алатка кутија за вашиот складирање Поддршка на Услуги, Ние не само што ви обезбедиме квалитетни производи, но исто така ви даде подобро по-s услуги.Ако имате било какви загриженост, ве молиме слободно контактирајте со нас, ви благодариме.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата