.

.

Напојување EMI Филтер, Преносни Практични Фирма Една Фаза EMI Филтер, Универзал за Специјални Апликации

Напојување EMI Филтер, Преносни Практични Фирма Една Фаза EMI Филтер, Универзал за Специјални Апликации

DEN 1389.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ЕМИ може да се користи за да се потисне пречки кои се генерирани од страна на уредот или со друга опрема, со цел да направи уред на повеќе имуни на електромагнетни пречки сигнали присутен во животната средина.Висок квалитет и со високи перформанси компоненти обезбеди очигледно филтрирање ефект.Се користи во повеќето дигитални уреди (особено префрлување напојување) за да се потисне постојани и повремени пулсот пречки.Погоден за и специјални апликации (ниска истекување тековен), механичка опрема, трчање и слично.Тоа исто така може да се користи за бело стоки со фреквенција конвертори или регулација на фрекфенција на системи за контрола. 1. Висок квалитет и со високи перформанси компоненти обезбеди очигледно филтрирање ефект.2. ЕМИ може да се користи за да се потисне пречки кои се генерирани од страна на уредот или со друга опрема, со цел да направи уред на повеќе имуни на електромагнетни пречки сигнали присутен во животната средина.3. Се користи во повеќето дигитални уреди (особено префрлување напојување) за да се потисне постојани и повремени пулсот пречки.4. Тоа исто така може да се користи за бело стоки со фреквенција конвертори или регулација на фрекфенција на системи за контрола.5. Погоден за и специјални апликации (ниска истекување тековен), механичка опрема, трчање и слично.6. Универзална, компактен и лесно да се инсталира.

Кон својствата

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Power EMI Filter
Rated voltage:
115/250V
Working frequency:
50/60Hz
Rated current:
30A
Withstand voltage test:
1450VDC 2sec (line to line L to L)
Withstand voltage test:
1500VAC 2sec (line to ground L to G)
Package List:
1 * Power EMI Filter :
1. Please allow slight error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :
Најдобри предлози во категоријата