.

.

REFFU СКАРА Скара Ракавици 932℉Отпорни на Топлина, Скара Месо Ракавици за Бразилецот, Кујна,Готвење, Турција Fryer, Водоотпорен, Пушач Додатоци ,Текстура Отворено Neoprene Сл

REFFU СКАРА Скара Ракавици 932℉Отпорни на Топлина, Скара Месо Ракавици за Бразилецот, Кујна,Готвење, Турција

DEN 647.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ИСКЛУЧИТЕЛНО ОТПОРНИ на ТОПЛИНА - BBQ се дизајнирани ракавици за заштита на вашите раце и лактите од топлина како топла пареа и скара сок и ќе ви овозможи да се справи со топло месо и храна во пушач,кујна, скара,готвење ,печење или СКАРА.Тие се направени од топлина и огноотпорни Aramid материјал и neoprene слој, кој може да издржи до 932℉.Со 14 или 18 инчи на дополнителна заштита, вашиот лактите се покриени и заштитени, како и.ВОДООТПОРЕН -Водоотпорен neoprene слој се заштитат рацете од топла вода, пареа,фурна и скара сок.Со овие долги ракави водоотпорен ракавици ,може да се стави вашите раце во жешка, врела вода без чувство на топлина.ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ - Тоа е исто така многу лесно да се чисти.Само миење на гумени ракавици со малку сапун и без масло или дамки би можеле да бидат оставени.УДОБНО - Двоен слој мека лагер прави ракавици удобен за носење.Не се лизга текстура пет прст дизајн potholders помага да се справи со топло работи од фурна, микробранова печка и инстант тенџере.Тие ќе бидат голем кампување додаток.Се КОРИСТИ ВО МНОГУ СИТУАЦИИ -Овие Отпорни на Топлина и водоотпорен mitts не само за barbeque и тие исто така може да биде голема за подготовка на пиво; пржење мисирки и сите видови на активности на отворено ситуација каде раце и надлактицата треба да бидат заштитени од топлина.СКАРА Ракавици Издржат висока температура до 932℉ /500°C. Со Изолирани Не се Лизга Пет Прст Дизајн, па лесно можете да управувате со топли влажни и мрсна месо.СКАРА Ракавици Издржат висока температура до 932℉ /500°C. Со Изолирани Не се Лизга Пет Прст Дизајн, па лесно можете да управувате со топли влажни и мрсна месо.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата