.

.

PEI Челични Лимови Плоча Мазна Текстура 2 Двострано за JanusBPS со Налепница Злато Магнетни PEI Челични Лимови Пролет Челик PEI Лист 3D Печатач Додатоци Печатење Изгради Пло

PEI Челични Лимови Плоча Мазна Текстура 2 Двострано за JanusBPS со Налепница Злато Магнетни PEI Челични Лимови

DEN 2380.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ги задоволи две печатење барања : PEI челик има и мазна и прав страни, и еден челик може да се сретнат и печатење барања.Висока температура отпор : Со висок квалитет со магнети на PEI челик може лесно да се издржат температури до 130°C. Многу погодна за PETG и ABS материјали.Пролет челик материјал : PEI челик прифаќа одлични пролет челик материјал, кој може да биде свиткана илјадници пати без деформација и е многу тешко.Јасно печати текстура : PEI челик има јасни печати текстура и прав површината, која е карактеристична и се многу практични.Совршена големина : Ова двострано обложени PEI челик е многу лесен за употреба, големината е 310x310mm, погоден за изградба на одбори на иста големина.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата