.

.

Плови Прекинувач, Стабилни Перформанси Резервоарот за Вода Ниво Сензор, Анти-Мешање Висока Стабилност Висока Чувствителност за Лак за Криви Површина(XKC-Y26-NPN 24V Посв

Плови Прекинувач, Стабилни Перформанси Резервоарот за Вода Ниво Сензор, Анти-Мешање Висока Стабилност Висока

DEN 1804.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Не-контактирајте со течни ниво сензор е применливо за не-метални контејнери и без директен контакт со течност, не се погодени од скалата или други нечистотии.Висока стабилност, висока чувствителност, силни анти‑мешање способност бидете сигурни дека тоа нема да биде погодена од electromagnet, посебно дизајниран за да се справи со моќ фреквенција пречки и заеднички режим на пречки.Компатибилен со повеќето 24 V адаптер.Интелигентни течни ниво репер за вредноста и на ниво на мемориската функција, течни ниво се прикаже на владата, може да се постигне мулти-точка серија конекција.Електронските печатени структура наместо машини обезбедува стабилни перформанси, издржливост и долг животен век.Силна компатибилност преку различни неметални материјали контејнери, како што се пластика, стакло, керамика, итн., со 20mm индукција на далечина.Интелигентна не-контакт течни ниво сензор усвојува напредно процесирање на сигналот технологија и високо-брзина на процесирање на сигналот чип, и тоа нема да биде под влијание на сад дебелина на ѕид кога откривање на течни ниво во херметички сад.Течни ниво сензор е инсталиран под садот (високо ниво и ниското ниво).Нема потреба да се роди не-метален контејнер, лесно да се инсталира.Тоа може да се открие течни ниво на разни токсични материи, киселина, алкално и сите видови течност во висок притисок херметички сад.Тоа може да се широко се користат и нема посебни барања за течен медиум и материјалот на садот.Карактеристики : Не-контакт течни ниво сензор е применливо за не-метални контејнери и без директен контакт со течност, не се погодени од скалата или други нечистотии.Интелигентни течни ниво репер за вредноста и на ниво на мемориската функција, течни ниво се прикаже на владата, може да се постигне мулти-точка серија конекција.Електронските печатени структура наместо машини обезбедува стабилни перформанси, издржливост и долг животен век.Висока стабилност, висока чувствителност, силни анти-мешање способност бидете сигурни дека тоа нема да биде погодена од electromagnet, посебно дизајниран за да се справи со моќ фреквенција пречки и заеднички режим на пречки.Компатибилен со повеќето 24 V адаптер.Силна компатибилност преку различни неметални материјали контејнери, како што се пластика, стакло, керамика, итн., со 20mm индукција на далечина.Погоден за сите видови на криви површина, лак, цилиндрични контејнер или гасоводот течни ниво на детекција.Напонот е 24 V, погоден за поврзување на различни кола и производ апликации.Спецификација : Модел : XKC-Y26-NPN, XKC-Y26-PNP(Изборен) Оперативен напон : 24 (V) Излез тип на : PNP/NPNRated струја : 1-100m ASwitch actuated течни ниво : PNP/NPNPort тип : .

Кон својствата

Model:
XKC-Y26-NPN, XKC-Y26-PNP(Optional)
Operating voltage:
24 (V)
Output type:
PNP/NPN
Rated current:
1-100mA
Switch actuated liquid level:
PNP/NPN
Port type:
Најдобри предлози во категоријата