.

.

Преносни Прилагодливи Леќа Фокус Удобно Читање Очила за Мажите и Жените за Компјутерски Игри,Ретро Црно Framk

Преносни Прилагодливи Леќа Фокус Удобно Читање Очила за Мажите и Жените за Компјутерски Игри,Ретро Црно Framk

DEN 285.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Поликарбонат рамка.Стаклена леќа.Не Поларизирана.Леќа ширина : 51 милиметри.Класична црна рамка : погоден за мажите и жените.Материјалот е лесен и удобен, намалување на притисокот на носот предизвикани од очила.Широк агол променлива опсег : диоптер спектар на секоја леќа е -6.0 на +3.0, овие очила се совршени за повеќето визија потреби.Можете да ја прилагодите леќа со бавно се свртуваат компасот додека поле на гледање станува јасно и удобно.Го извршите различни активности : ги користат овие очила за секојдневна работа!Возење, читање, гледање ТЕЛЕВИЗИЈА и користење на компјутер-сега треба само еден пар на очила за да ги заврши сите операции.Прилагодливи очила : Секоја леќа содржи 2 подвижни делови.Кога два дела се одделени, оптички моќта на секоја леќа промени.Кога ќе го вклучите бирање, две наградуваниот бран форма леќи слајд.Солиден и издржливи : Вие не треба да ги промените очилата често.Кога вашата визија се влошува, може да се прилагоди со вртење на компасот. 1. Материјалот е лесен и удобен, намалување на притисокот на носот; 2. Силна метал зглоб, висока цврстина, без еластичност; 3. Моден средување на читање очила покаже млади frameless дизајн, полесна тежина ▶Карактеристики : -Прилагодлив фокусна должина на објективот дизајн, полека пресврт компасот додека поле на гледање е јасно. -Флексибилна рамка со отпорност на леќи-Унисекс дизајн е совршен за мажите и жените ▶Спецификации : Материјал : АБС Боја : црна и транспарентен ▶Забелешка : Транзиција : 1cm = 10мм = 0.39 инч.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата