.

.

Дигитални Caliper Мерење Алатка 100/150mm Дигитални Caliper Електронски Vernier Calliper Микрометар Електронски Дигитални Vernier Caliper цел Екран Мерење Алатки (Боја : Големи)

Дигитални Caliper Мерење Алатка 100/150mm Дигитални Caliper Електронски Vernier Calliper Микрометар Електронски

DEN 577.68

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Full screen дизајн, јасен дигитален дисплеј.Моден изглед, точни мерења.Може да конвертирате помеѓу метрички и кралскиот системи.Јасно било која позиција.Појачани нерѓосувачки челик бунари со длабочина-мерење на ножот, прецизни внатрешни и надворешни мерење на вилиците, прецизност lapping заврши електронски дигитални дебеломер.Јасно скала ви овозможува да добиете на мерни податоци прецизно и јасно, можете да го користите caliper да се измери длабочина, ширина и должина easily100/150mm цел Екран Пластични Електронски Дигитални Caliper Мали апарати за Домаќинство со Висока Прецизност Индустриски Одделение мерен Инструмент Vernier Caliper Мерење Tools Feature : 1. Full screen дизајн, јасни дигитални display2. Моден изглед, точни measurement3. Може да конвертирате помеѓу метрички и кралскиот systems4. Јасно било position5. Цел : се користи за мерење прецизност инструменти, парична казна прирачник DIY, жад резба, индустриското производство, итн.Спецификација : Боја : Црна, Silver Power понудата : 1*3 V CR2032 батерија (не се вклучени)Резолуција : 0.1 mm Tolerance : ≤±0.2 mm Material : plastic Parameter : 150mm/5.91 во 100mm/3.94 in Size : 237*70mm/9.33*2.76 во, 175*60mm/6.89*2.36 in Note : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!Ве молиме овозможи 1-2cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.1 X Vernier Caliper Made од високо квалитетен материјал, може да се користи за долго време.

Кон својствата

Color:
Black, Silver
Power supply:
1*3V CR2032 battery (not included)
Resolution:
0.1mm
Tolerance:
≤±0.2mm
Material:
plastic
Parameter:
150mm/5.91in, 100mm/3.94in
Size:
237*70mm/9.33*2.76in, 175*60mm/6.89*2.36in
Due to the different monitor and light effect, the actual color of the item might be slightly different from the color showed on the pictures. Thank you! :
Please allow 1-2cm measuring deviation due to manual measurement. :
1 X Vernier Caliper :
Made of high quality material, it can be used for a long time :
Најдобри предлози во категоријата