.

.

NANOSENSORS PPP-EFM-10 PointProbePlus електростатско сила микроскопија PtIr5 AFM совет (Кутија од 10)

NANOSENSORS PPP-EFM-10 PointProbePlus електростатско сила микроскопија PtIr5 AFM совет (Кутија од 10)

DEN 237.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Истражување стандард AFM сонда, одговара на сите добро познат комерцијални SPMs и AFMs.Сила постојана : 2.8 N/m (0.5 - 9.5 N/m); Резонанца Фреквенција : 75 k Hz (45 - 115 k Hz);.високо doped силикон AFM сонди со платина iridium5 рефлекс слој.Апликацијата Режими : AFM Сонди за Електростатско Сила Микроскопија (EFM) / Електрични AFM Мерења (Туна, ССР, SCM).На Point Probe Плус (ЈПП) е комбинација на карактеристики како што се високо апликација флексибилност и компатибилност со повеќето комерцијални SPMs со понатамошно намалена и повеќе на релијабилни совет радиус како и повеќе дефинирани совет форма.Одличен совет радиус и намалената варијација во совет форма обезбеди повеќе на релијабилни слики и подобрената резолуција.На PPP-EFM истрагата е понуден за електростатско сила микроскопија.Целокупната метален слој (Pt Ir5) од двете страни на конзолни зголемување на електричната спроводливост на совет.На сила постојани од овој тип е специјално прилагодена за електростатско сила микроскопија дава многу голема сила чувствителност, додека истовремено овозможување на прислушување на владата и подигнете режим на работа.На сонда нуди уникатни карактеристики : - метален спроводливост на совет; - висока механичка Q-фактор за висока чувствителност; - прецизен усогласување на конзолни позиција (во рок од +/- 2 микро м) во врска со користење, на усогласување чип : - компатибилен со Point Probe Плус XY-Усогласување Серија; ве Молиме имајте во предвид : - се Носат на врвот може да се случи ако работат во контакт-, триење - или сила модулација режим. - Иако ова е можно, тоа не е препорачливо да го користите Pt Ir5 обложени совети за електрични да се јавите во апликации каде е потребно да се спроведе високата струја.Многу тенок слој на Pt Ir5 не е во можност да поддржуваат многу актуелни.Овој производ карактеристики усогласување бразди на задната страна на носителот на чип.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата