.

.

50oz Спорт Шише за Вода - Најдобро за Висок Капацитет Хидратација - Јасно Tritan Пластика, BPA Free, Флип Врвот, Течење Доказ Капак, Ре-Дизајн на Капакот, Нови Цедилка, Силна Об

50oz Спорт Шише за Вода - Најдобро за Висок Капацитет Хидратација - Јасно Tritan Пластика, BPA Free, Флип Врвот,

DEN 718.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ВИСОК КАПАЦИТЕТ ХИДРАТАЦИЈА – Транспарентно дизајн за лесна за следење на вашата дневна вода надоместок.Се ПОГОЛЕМ И ПОДОБАР - Две пополни прозорци, еднакви над 100 мл на хидратација за секој H2o мотивација начин на живот.СУПЕРИОРЕН ШИШЕ - Совршенство Tritan, BPA Free материјал знае да биде Не-Токсични во природата.СИГУРНИ КАПАК - Флип врвот на капа, која е ефективна и се истури доказ.Леснотијата на користење со еден дел капаци.ЗАДОВОЛСТВО - Ознаки се за водство и не се точно поради дизајн, функционалност.Сува Уста.Болки Во Зглобовите.Главоболки.Gastic Чир.Мега големина за почетници и добрите слично.Еден клик за отворање на капакот.Моќен lanyard за транспорт.Leakproof spout.Лесни, Tritan Пластика.Висина и тежина.Ниво На Активност.Ниво На Стрес.Клима.Температура.Исхрана.Ако вашиот жеден веќе дехидрирани.Може да се пие вода премногу брзо.Дехидрацијата може да го нарушат когнитивната функција.Постарите лица треба да се повеќе свесни за нивните телесни потреби.Пиењето вода помага да се изгубат тежина.Водата може да ви помогне рамна токсини во телото.Кофеинот дехидрира.Thrist не е добра хидратација алатка.Спортски пијалоци се најдобар начин да се хидрат.Лошо знам дали Im дехидрирани.Повеќе вода на подобро.Ако вашиот капс, зголемување на течност.Фитнес го зголемува ризикот од дехидрација.Со цел некој да добие целосно хидрирани, тие треба да го направи првиот чекор и мора H2o лесно достапни.Со нашиот нов 50oz/1500ml постојат навистина нема повеќе изговори за да остане здрава и следење на вашите цели.Станете дел од растечката Три Капки на Живот на заедницата со преземање на чело на вашиот Хидратација потреби.ХИДРАТАЦИЈА Е РЕАЛНО Во Три Капки на Живот, ние сме сериозни за помагање на everyones начин на живот.Ова е причината зошто ќе се допре и да го слушаме.Имавме голем број на барања да се изгради поголем и подобар шише за вода за помалку да се пополни прегледи во текот на денот.И по неколку месеци на дизајн и функционалност тестови, овој НОВ производ ќе им помогне на секој и секого стигнат до нивните секојдневни хидратација цели.ЖЕД БОЛКИ СЕ ДУРИ и ПОВЕЌЕ РЕАЛНИ, Секој има глад болки по повод.Но, дали знаете дека нивната е такво нешто нарекува жед болки?Знаци на тоа се следниве : Сува Уста, Болки во зглобовите Главоболки Gastic Чир на Вода носи кисели отпадни далеку од клетки кога сме дехидрирани, и кога тоа не се случи, тоа може да создаде кисели отпадни болка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата