.

.

(e-TTL, e-TTL II) Вертикална & Хоризонтална Отскокнување (Безжична Sync) за Canon EOS M50

(e-TTL, e-TTL II) Вертикална & Хоризонтална Отскокнување (Безжична Sync) за Canon EOS M50

DEN 3096.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Посветен флеш за Canon e-TTL & TTL II со вертикална отскокнување од 90° и хоризонтална зглобот на 270°.Безжична предизвикувајќи растојание : 65-85' во затворен простор, 30-50' на отворено.Метал топла чевли, LCD Дисплеј, Звук индикатор, PC порта, режимот на штедење на Енергија и над греење заштита.Водич Бр 190'.Извор на енергија : 4x 1.5 V "АА" батерии (алкална, литиум, Ni Cad & Ni MH).Оваа Ставка Вклучува : Flash Flash Pouch Flash Стојат (Мини) Manual Warranty Card Specifications : режим на Блиц : e-TTL, e-TTL II, M, Multi Dimensions : 2.35" x 7.5" x 3" (w x l x h)Вертикален агол на испитување : 0-90 degrees Horizontal агол на испитување : 0-270 degrees Warranty Card Power набавка : 4x AA батерии (Алкални или Ni-МЗ или Lithium Additional карактеристики : Звук индикатор, PC порта, режимот на штедење на Енергија и прегревање protection Features : Водич Бр : 58 Метри (190')Безжична предизвика sensor Electrical штекер outlet PC syn interface Recycle време 3 втората (со 4 компјутери AA алкални ќелија)Поддршка Мулти-флеш осветлување Апликација (S1/S2 режим)копче за заштеда на mode Accurate светлината control LCD display Metal топла shoe Support пред завесата synchronous Temperature откривање Автоматски (прегревање заштита)Мемориска функција.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата