.

.

Hoya 58mm NXT Плус УВ HMC Мулти-Обложени Тенок Рамка Стакло Филтер

Hoya 58mm NXT Плус УВ HMC Мулти-Обложени Тенок Рамка Стакло Филтер

DEN 765.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Водоотпорен врвот палто за лесно чистење.Schott B270 чисто стакло. 10-слоеви на HMC мулти-облоги. 98% го оценувате пренос за остри, јасни слики.Низок профил алуминиумска рамка.На Hoya NXT Плус УВ Филтер е мулти-цел филтер кој најчесто се користи за заштита на предната страна од вашиот објектив, а првата линија на одбрана против гребење, снег, нечистотија и прашина.Hoya е NXT Плус УВ е моќен надградба на бестселерот NXT серија.Овој филтер се однесува на водоотпорен врвот грб да Schott B270 стакло полиран мазна за максимална острина.Постојат две предности да се има премија водоотпорен слој : (1) Водата монистра-up брзо, лесно и слајдови исклучување на површината на филтерот за редеа-бесплатно снимање. (2) исто така го прави филтер многу полесно да се чисти кога нечистотија, вода, и smudges се направи нивниот пат кон површината.Hoya се однесува 10 слоеви на патентираната анти-рефлектирање (AR) HMC мулти-облоги на NXT Плус УВ филтер за подобрен контраст, боја, и острина.На облоги испорача 98% светлина трансмисија, па вие не мора да се грижите за разлика-убиството отсјај.На NXT Плус филтер рамки се прецизност бланширан од лесен алуминиум за еден тенок профил кој го прави совршен за сите леќи вклучувајќи супер широк-агли.Што друго прави УВ филтер се направи?Повеќето фотографи остави УВ филтер во прилог на леќа цело време како форма на заштита.Но филтерот исто така игра важна улога во филтрирање преку УВ Магла.Haze не е голем проблем кога ќе се преземање на слики на море-ниво, но како што крстоносните во повисоките надморски височини, филтерот дефинитивно помага да се намали преку haze да се зголеми контрастот и да се подобри бојата.На NXT плус има УВ Намали Точка на 360nm или L36 кој е супериорен во однос на повеќето филтри на оваа цена.Клучни Карактеристики : • Водоотпорен врвот палто за лесно чистење • Schott B270 чисто стакло • 10-слоеви на HMC мулти-облоги • 98% пренос курс за остри, јасни слики • Низок профил алуминиумска рамка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата