.

.

Навистина Право Работи L-Плоча Поставена за Nikon MB-D18 Батеријата Зафат

Навистина Право Работи L-Плоча Поставена за Nikon MB-D18 Батеријата Зафат

DEN 2398.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Основната плоча - L-Компонента - Обичај 1/4"-20 Завртка - 4-40 Заробеништво Завртка - М3 Безбедно да се Запре Завртка - 3/32" Хексадецимален Копче - 5/32" Хексадецимален Копче - М2.5 Хексадецимален Копче - User ' s Guide - Навистина Право Работи 5 Година Ограничена Гаранција.CNC машински 6061-T6 алуминиум.Елоксирани; тип II црна. 1/4"-20 навој додаток монтажа штекер.Ласерски гравирани центар марка.Навистина Право Работи камера тело плочи се сите сопствени дизајниран за секоја камера тело и прецизно изработени, од цврст блокови на 6061-T6 алуминиум.Целосно компатибилен со било кој стандарден 1.5"-dovetail стил брзо ослободување систем, нашите плочи функција токму contoured анти-пресврт фланши за совршено се вклопуваат што го спречува извртување помеѓу камерата и нашата чинија.Сите наши брзо ослободување плочи се користат сопствен машински 1/4"-20 навој, заробеништво-стил монтажа завртка дека теми во tripod монтажа приклучок на вашата камера тело.Како дел од модуларен систем, оваа конвенционалните основна плоча се уште функционира како традиционална камера монтажа плоча, но, исто така, има додадена флексибилност на прифаќање посебна посветен вертикална L-компонента за да се создаде целосно модуларен L-плоча со две dovetail монтажа површини.Можете да ги купите посветен на вертикална L-компонента како посебен додаток на, или како збир пакет со основна плоча.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата